Putin w zarządzie Gazpromu

AdobeStock

Nowy wiceprezes zarządu gazowego koncernu zajął miejsce zmarłego nagle innego członka kierownictwa. Nazywa się Putin. Michaił Putin.

To bratanek prezydenta Rosji. O gazie nie ma pojęcia, bo jest doktorem nauk… medycznych. Jednak z Gazpromem związany jest od kilku lat jako szef zarządu medycznego koncerny zatrudniającego blisko 240 tys. ludzi. Wcześniej Michaił Putin pracował w firmach farmaceutycznych, w ministerstwie zdrowia;  najczęściej na stanowiskach zastępcy szefa. Nowy wiceprezes ma 51 lat, oprócz kierowania sprawami ochrony zdrowia w Gazpromie zajmował też lukratywną posadę wiceprezesa kontrolowanej przez Gazprom firmy ubezpieczeniowej Sogaz.

„Michaił Putin wspaniale orientuje się we wszystkich problemach powierzonego sobie obszaru; nigdy nie proponował działań nieprzemyślanych czy kosztownych; ma wspaniałe relacje z kolektywem, autorytet; pracował w zgranej drużynie. Nikt i nigdy nie uważał go za przyniesionego tutaj w teczce. Michaił Putin nie jest konfliktowy, to profesjonalista w swojej dziedzinie. Nigdy nie powoływał się na swoje związku rodzinne. To skromny, inteligentny i prawy człowiek. Co tydzień brał udział w odprawach roboczych, z urlopu rzadko korzystał. Według mnie do swojego nazwiska na spokojny stosunek – ocenił nowego wiceprezesa w samych superlatywach Siergiej Iwanow członek rady nadzorczej Sogazu i prezes diamentowego koncernu Alrosa, dla gazety Wiedomosti.

Mogą Ci się również spodobać

Ta katastrofa nie powtórzy się w Polsce

W 13 sekund moc reaktora w Czarnobylu wzrosła 100 razy. To efekt ludzkiej buty, ...

USA importują ropę z Rosji

Średnio 300 tysięcy baryłek rosyjskiej ropy i produktów naftowych importują dziennie odbiorcy ze Stanów ...

Spadną rachunki za gaz

URE obniżyło taryfy dla wszystkich grup odbiorców błękitnego paliwa w Polsce. Najwięcej spadły rachunki ...

Mróz zamraża Ukrainę

Utrzymujące się od Nowego Roku na Ukrainie temperatury bliskie -20 st C zatrzymują ruch ...

#RZECZoBIZNESIE: Paweł Odrzywołek: Chrzczenie paliwa to margines

Jakość paliw w Polsce zdecydowanie się poprawiła – mówi Paweł Odrzywołek, Dyrektor Działu Stacji ...

Mykhailo Kravchenko nowym prezesem spółki „Sarmatia”

Delegowany przez „Ukrtransnafta” Mykhailo Kravchenko został nowym prezesem Międzynarodowego Przedsiębiorstwa Rurociągowego (MPR) „Sarmatia”. Zastąpił ...