W JSW podwyżki dla górników

Adobe Stock

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej podpisał porozumienie płacowe z organizacjami związkowymi. Fundusz wynagrodzeń wzrośnie o 7 proc., pracownicy dostaną też jednorazową premię.

Jak podaje węglowa spółka, wzrost funduszu wynagrodzeń od czerwca tego roku spowoduje wzrost kosztów płac w całym 2018 r. o około 187 mln zł . Dodatkowo pracownikom zatrudnionym w 2016 r. spółka wypłaci jednorazową premię w łącznej wysokości około 370 mln zł.
– Podpisanie porozumienia wyczerpuje roszczenia płacowe w 2018 r. – podała JSW w komunikacie.
Związki zawodowe walczyły o 15 –procentowe podwyżki i nadpłatę świadczeń utraconych w czasie kryzysu, gdy spółka zrezygnowała z wypłaty niektórych przywilejów górniczych.
Równocześnie JSW poinformowała o możliwości utworzenia trzeciego subportfela z przeznaczeniem na cele inwestycyjne w ramach utworzonego przez JSW funduszu stabilizacyjnego. Zgromadzone tam środki przeznaczone będą na udział własny w strukturze finansowania dla planowanych w długim i średnim terminie wydatków związanych z realizacją inwestycji o strategicznym znaczeniu dla grupy, co ma ograniczyć ryzyko zakłócenia harmonogramu realizacji inwestycji w przypadku pogorszenia koniunktury rynkowej.
Zarząd planuje zasilić nowy subportfel kwotą 0,5 mld – 1 mld zł. Będzie to jednak wymagało uzyskania zgód korporacyjnych, w tym zgody walnego zgromadzenia.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Tauron oszczędzi 1,3 mld zł do 2018 r.

Tauron przyjął program poprawy efektywności w grupie na lata 2016-2018. Zakłada on między innymi ...

Petrolinvest znowu przesuwa sprzedaż Emby

Datę finalizacji umowy wyznaczono na koniec kwietnia. Powodem jest konieczność złożenia nowych dokumentów niezbędnych ...

PSG realizuje więcej projektów

Spółka w 2016 r. zgazyfikowała 14 nowych gmin i wybudowała 67,2 tys. przyłączy o ...

Cyfrowe zszywanie dwóch światów

Sektor energetyczny walczy o rentowność „starego biznesu” i szuka nowych pomysłów na zarabianie. Digitalizacja ...

Rosneft patrzy łakomie na Norwegię

Rosyjski koncern staje do wyścigu o złoża ropy i gazu na szelfie Norwegii. Norweski ...

Gazprom tnie inwestycje

Opóźni się ukończenie gazociągu z Rosji do Chin. Gazprom o połowę zmniejszył finansowanie na ...