Tauron wypowiada ok. 46 tys. swoimi klientom, którzy mają umowy sprzedażowe prądu i gazu w jednej ofercie, że rozwiązuje umowy dotyczące sprzedaży gazu. – „Decyzja spółki spowodowana jest niestabilną sytuacją na międzynarodowym rynku gazu wywołaną rosyjską agresją na Ukrainę. Podjęto ją teraz, bo mamy pewność, że klienci są chronieni poprzez mechanizm urzędowej kontroli ceny gazu. Klienci są informowani, że powinni wybrać nowego sprzedawcę gazu” – wyjaśnia spółka.
Czytaj więcej
Choć w minionym tygodniu ceny hurtowe energii elektrycznej w Polsce odnotowały zauważalne spadki, nadal pozostają dużo wyższe niż w zeszłym roku. Co na to wpływa oraz jak ceny te przekładają się na marże producentów energii?
Nikt nie zostanie bez gazu
Jednak jak wynika z ustawy z początku tego roku, dot. mrożenia cen gazu, zmiana sprzedawcy gazu będzie nieodczuwalna dla klientów, bo mają oni gwarancję urzędowej ceny gazu. Tauron wycofuje się z tej usługi, ponieważ przez wysokie ceny gazu traci na tej ofercie.
Informacje o wycofaniu oferty sprzedaży paliwa gazowego otrzymują wyłącznie klienci indywidualni i podmioty objęte ustawową gwarancją urzędowej ceny gazu do końca 2027 r."
"Ochrona prawna cen gazu, która została zapewniona klientom, pozwoliła naszej spółce na bezpieczne dla konsumentów wycofanie oferty sprzedaży paliwa gazowego" - powiedział prezes spółki Tauron Sprzedaż.