W niedzielę natomiast, w Bedlewie pod Poznaniem, zacznie się trzydniowa konferencja – "Czyste technologie węglowe i nuklearne do walki ze zmianami klimatu", której patronem jest "Rzeczpospolita".

Pierwszego dnia o możliwościach stosowania w Polsce CCS (systemu wychwytywania i magazynowania CO[sub]2[/sub]) dyskutować będą m.in. były premier, europoseł prof. Jerzy Buzek, wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska i prof. Krzysztof Żmijewski z Politechniki Warszawskiej.

W poniedziałek gościem spotkania będzie minister środowiska i prezydent COP 14 - prof. Maciej Nowicki, a we wtorek wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak (oba resorty są patronami spotkania).

Sobota poprzedzająca przerwę w obradach upłynęła pod znakiem protestów ekologicznych organizacji pozarządowych.

- Tak liczne demonstracje w sprawie zmian klimatu to dowód na zaangażowanie różnych środowisk we wspólną troskę o środowisko - powiedział prof. Nowicki. - Skandowane postulaty, np. aby dbać o klimat, oraz obecność przedstawicieli NGO w Poznaniu to sygnał, że toczący się na COP14 proces ustanawiania globalnej polityki klimatycznej ma wielką wagę - dodał.