Wejście w życie umowy wymaga spełnienia warunków określonych przepisami prawa, w tym zgody właściwych władz regulujących funkcjonowanie rynku LPG w Polsce. Pełne zamknięcie transakcji ma nastąpić w pierwszej połowie 2013 r. Nie ujawniono wartości transakcji powołując się na poufny charakter tej informacji.

AmeriGas Polska jest spółką pośrednio powiązaną z UGI Corporation działającą na rynku polskim od ponad 20 lat. Zanim jej właścicielem stało się UGI Corporation, na rynku funkcjonowały firmy pod markami Progas/Eurogaz i Flaga, a także marka Shell Gas. Ta ostatnia została zastąpiona przez markę AmeriGas. Zmiana nastąpiła w wyniku przejęcia przez UGI spółki Shell Gas Polska w 2010 r. (w wyniku czego nastąpiła zmiana nazwy spółki na AmeriGas Polska).

AmeriGas Polska jest dzisiaj jednym z wiodących dostawców gazu płynnego w Polsce. Firma obecnie zatrudnia ponad 250 osób. - Czekamy na pełne zakończenie tej transakcji. Połączenie aktywów segmentu LPG BP Europa SE w Polsce z naszymi aktywami umocni pozycję AmeriGas Polska jako jednego z wiodących dostawców LPG w Polsce. Kupujemy biznes o dużej klasie jakościowej, tym samym potwierdzając naszą wolę dalszego rozwoju i silnego zaangażowania na polskim runku LPG, jednym z największych rynków gazu płynnego w Europie – powiedział Jerzy Szablewski, dyrektor zarządzający AmeriGas Polska.