Tym samym odniósł się do słów szefa resortu gospodarki i wicepremiera Janusza Piechocińskiego. Mówił on, że w przyszłości może być zasadny powrót do tematu rozbudowy Ostrołęki.

Jednocześnie dodał, że w trzech znajdujących się tam blokach o łącznej mocy 650 MW prowadzone są modernizacje, które pozwolą na ich funkcjonowanie do 2030 roku.

W tej chwili spółka czeka na oferty wiążące w przetargu na budowę bloku gazowego w Grudziądzu. Maja one spłynąć do połowy czerwca br. - Nasza decyzja o prowadzeniu inwestycji zależeć będzie od trzech czynników: wysokości ofert, cen gazu i poziomu zainteresowania elektrownią ze strony PSE – stwierdził szef Energi.

Bieliński powiedział, że tegoroczne nakłady inwestycyjne grupy Energa będą niższe niż EBITDA. Gros budżetu przeznaczonego na ten cel pochłonie segment dystrybucji.

W 2013 roku nakłady inwestycyjne grupy wyniosły 2,8 mld zł wobec 1,85 mld zł w 2012 roku. W segmencie dystrybucji nakłady sięgnęły prawie 1,4 mld zł, w segmencie wytwarzania najdroższy był zakup farm wiatrowych od grup DONG i Iberdrola za ponad 1 mld zł.