Tylko 99 zł za rok czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 05.03.2018 20:00 Publikacja: 05.03.2018 20:00
Foto: Bloomberg
W kierownictwie grupy PKN Orlen jeszcze przynajmniej przez kilka tygodni będzie dochodziło do istotnych zmian. To m.in. następstwo decyzji rady nadzorczej spółki, która postanowiła ogłosić konkurs na stanowiska członka zarządu ds. handlowych i członka zarządu ds. operacyjnych. Zgłoszenia w obu postępowaniach będą przyjmowane do 15 marca. Z kolei rozmowy kwalifikacyjne potrwają do 21 marca.
Obecnie zarząd Orlenu składa się z pięciu osób, w tym Józefa Węgreckiego, członka rady delegowanego do czasowego wykonywania czynności członka zarządu. Od miesiąca na czele koncernu stoi Daniel Obajtek. Rada powołała go na prezesa bez konkursu. Swojej decyzji publicznie nie uzasadniła, podobnie jak odwołania trzech członków zarządu, z sześciu jeszcze niedawno urzędujących, w tym prezesa Wojciecha Jasińskiego i wiceprezesa Mirosława Kochalskiego. Po niedawnych zamianach w zarządzie czystki objęły wiele stanowisk kierowniczych, zarówno w spółce matce, jak i grupie.
Zakup i montaż fotowoltaiki wymagają znacznych nakładów finansowych i choć to inwestycja na lata, to jednak nie...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Już 950 gmin, czyli ponad 38 proc., zgłosiło się do pełnienia zadań operatorów w programie „Czyste Powietrze”, i...
Od początku roku rośnie produkcja energii elektrycznej w Polsce o blisko 5 proc. Jednak, co ciekawe, spada krajo...
Po zakończeniu sezonu grzewczego ceny węgla zwykle spadają. Dla klientów to dobry moment na zakup surowca na prz...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Po tym, jak w ubiegły weekend Litwa, Łotwa i Estonia odłączyły się po 65 latach od rosyjskich sieci energetyczny...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas