Reklama
Rozwiń

Eksperci branży opinie: EKO-PERN „Przyjaźń"

Jednym z priorytetów jakie postawił sobie zarząd PERN „Przyjaźń" pod kierownictwem Marcina Moskalewicza, obok systematycznego zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego państwa w zakresie dostaw ropy naftowej dla polskiej gospodarki byłą maksymalizacja ładu ekologicznego zarówno w transporcie węglowodorów jak i w ich magazynowaniu, czy wreszcie przeładunkach.

Publikacja: 06.10.2015 15:11

Obydwa te obszary w wielu miejsca się łączą, są od siebie zależne, a także niezwykle ważne dla przyszłości Spółki i kraju.

Na początek warto podkreślić, że tłoczenie ropy naftowej i paliw systemem rurociągów jest nie tylko najtańszym ale także najbezpieczniejszym i najbardziej przyjaznym dla środowiska sposobem transportowania węglowodorów. Stąd tak wielkie znaczenie sieci naftowych i paliwowych „Przyjaźni", tego krwioobiegu energetycznego kraju. Im lepiej i bezpieczniej ten krwioobieg działa, tym zdrowszy i bezpieczniejszy jest organizm – w tym wypadku polska gospodarka. Niestety jak w każdym krwioobiegu istnieją ryzyka, a zadaniem spółek logistycznych, szczególnie strategicznych dla bezpieczeństwa państwa - jak PERN „Przyjaźń" - jest zrobić wszystko aby je wyeliminować. I trzeba przyznać, że zrobiono pod tym względem w ciągu ostatnich trzech lat bardzo wiele.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Energetyka
Strategie spółek pozwolą zarobić, ale nie wszędzie
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Energetyka
Rząd znów szuka prezesa URE. Jest cicha faworytka
Energetyka
Dziennikarz "Parkietu" i "Rzeczpospolitej" znów najlepszy
Energetyka
Rozmowy ZE PAK z bankami z szansą na finał. Nadzieje inwestorów rosną
Energetyka
Rządowe wsparcie pomaga spółkom energetycznym
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama