NuScale chce skomercjalizować reaktor SMR. Poszukuje finansowania

Amerykański producent małych reaktorów modułowych (SMR), bada różne możliwości pozyskania kapitału niezbędnego do przyspieszenia komercjalizacji technologii jądrowej nowej generacji. W tym celu nawiązano współpracę z Guggenheim Securities.

 

Przypomnijmy, że technologia SMR NuScale przeszła do historii w sierpniu 2020 r. jako pierwszy i jedyny projekt małego modułowego reaktora, który kiedykolwiek uzyskał zgodę amerykańskiej Komisji Regulacji Jądrowej (NRC).

NuScale zatrudniło Guggenheim Securities jako swojego doradcę w zakresie pozyskania kapitału. Instytucja specjalizuje się w bankowości inwestycyjnej i rynkach kapitałowych. Spółka doradza i pomaga w pozyskaniu wielomiliardowego finansowania.

– Biorąc pod uwagę poziom zainteresowania ze strony potencjalnych klientów, inwestorów i partnerów oraz rosnące globalne zapotrzebowanie na alternatywne źródła czystej energii, zaangażowaliśmy Guggenheim Securities do oceny odpowiednich opcji pozyskania dodatkowego kapitału i przyspieszenia rozwoju naszego bezemisyjnego rozwiązania energetycznego – powiedział John Hopkins, prezes NuScale.

Według specjalistów technologia SMR oferuje wiele korzyści. Reaktory te są optymalne pod względem bezpieczeństwa i niezawodności, a modułowa konstrukcja sprawia, że są szybsze i bardziej ekonomiczne w budowie. Według raportów każdy reaktor NuScale może teoretycznie generować 77 MW energii elektrycznej.

NuScale i Fluor – główny inwestor NuScale – zawarły już umowę z Utah Associated Municipal Power Systems (UAMPS) na budowę pierwszej elektrowni NuScale, która doprowadzi do komercjalizacji pierwszego w Stanach Zjednoczonych projektu SMR.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zasada odległości wciąż hamuje silniejszy wiatr dla farm

Pobudzenie inwestycji wiatrowych na lądzie może być krótkotrwałe bez usunięcia obostrzeń lokalizacyjnych dla turbin ...

Energa chce środków z Planu Junkera

Energa stara się o pozyskanie 250 mln euro z Europejskiego Banku Inwestycyjnego w ramach ...

Litwini inwestują w polskie wiatraki

W minionym tygodniu prąd na Litwie, Łotwie i Estonii potaniał o 20 proc. Cud? ...

Prąd ze słońca z nowymi problemami. Inwestorzy narzekają

Rząd zapala zielone światło dla fotowoltaiki. Czy odnawialna energia zyska na znaczeniu? Tak by ...

Opal – w poprzek solidarności gospodarczej UE

Decyzja Komisji Europejskiej w sprawie umożliwienia Gazpromowi zwiększenia wykorzystania gazociągu Opal idzie w poprzek ...

Gobalne porozumienie klimatyczne dobre dla Polski

Wyjście naszego kraju z unijnego systemu handlu emisjami mogłoby przynieść naszym przedsiębiorcom więcej szkody ...