Tauron poinformował o zmianach w zarządzie we wtorek późnym wieczorem. Kadencja obecnego zarządu spółki kończyła się w tym roku i trwał konkurs na jej członków. Ostatecznie rada nadzorcza odwołała prezesa Filipa Grzegorczyka i Jarosława Brodę, który był wiceprezesem ds. zarządzania majątkiem i rozwoju. W zarządzie pozostał natomiast Marek Wadowski, wiceprezes ds. finansów.

""

Wojciech Ignacok, nowy prezes Tauronu

energia.rp.pl

Nowym prezesem został Wojciech Ignacok, który wcześniej pełnił funkcję prezesa PEC Geotermia Podhalańska. Z kolei na wiceprezesa zarządu ds. zarządzania majątkiem rada nadzorcza wybrała Jerzego Topolskiego, który od 2016 r. pełnił funkcję wiceprezesa ds. operatora w Tauronie Dystrybucja. Wspólna kadencja zarządu trwa trzy lata.

Powołanie na prezesa Ignacoka jest pewną niespodzianką. Wcześniej walka o fotel prezesa – według nieoficjalnych informacji – toczyła się głównie pomiędzy Grzegorczykiem, który ma silne poparcie byłej premier Beaty Szydło, i Barbarą Piontek, zastępcą prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej popieranej przez premiera Mateusza Morawieckiego.

""

Filip Grzegorczyk, były prezes Tauronu/tv.rp.pl

energia.rp.pl