Aktualizacja: 28.01.2025 02:59 Publikacja: 07.07.2020 10:40
Foto: Podczas szczytu klimatycznego w Paryżu dbano o kulę ziemską również w sensie dosłownym . Fot. Bloomberg
Foto: energia.rp.pl
Foto: energia.rp.pl
Foto: energia.rp.pl
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: energia.rp.pl
Media w Holandii oraz niektórzy europejscy politycy zakwestionowali wykorzystanie funduszy publicznych na kampanie, które miały być zgodne interesami UE i tzw. polityką Zieloną Ładu. Do sprawy odniósł się Piotr Serafin, komisarz ds. budżetu, zwalczania nadużyć finansowych i administracji publicznej i przyznał, że do takich praktyk nie powinno dochodzić.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
W tym tygodniu Komisja Europejska oficjalnie przedstawi nowy program na kolejne pięć lat. Jak informują niemiecki "Die Welt" oraz brukselskie "Politico" ma on dotyczyć zerwania z obecną polityką. KE zamiast na klimacie, ma skupić się na odciążeniu gospodarki, co ma być efektem tzw. raportu Mario Draghiego jeszcze z września 2024 r.
Europejska Partia Ludowa, największa partia w Parlamencie Europejskim, do której należą m.in. KO i PSL, zaapelowała o powrót do polityki klimatycznej UE sprzed 2019 r. Oznaczałoby to odejście od przyspieszenia tej polityki, ale nie od niej samej.
Wraz z początkiem nowego roku weszły w życie nowe zasady dofinansowania zakupu pomp ciepła. Branża uznała je za dyskryminujące i poskarżyła się Brukseli.
Fabrycznie nowe Suzuki Vitara i S-Cross są dostępne taniej nawet o 18 tysięcy złotych. Promocja trwa do końca stycznia.
Jednym z priorytetów działań polskiego rządu podczas prezydencji w UE będzie zabieganie o złagodzenie unijnej dyrektywy ETS, wprowadzającej za trzy lata tzw. podatek od ogrzewania. Polska buduje koalicje, ale prace musi zainicjować najpierw Komisja Europejska.
Rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi krajowe i zagraniczne wyjazdy na narty. Przed urlopem warto zadbać o właściwe zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń.
Rozsądnie przeprowadzone zmiany w energetyce nie spowodują szoku cenowego dla konsumentów
Europejczycy odkrywają właśnie sensacyjne skutki radosnej polityki przemysłowej swoich przywódców. Tymczasem polska ministra klimatu chce cenzurować „kwestionowanie polityki energetycznej i klimatycznej UE”.
Europa traci konkurencyjność względem USA i Chin, stając się wyłącznie rynkiem zbytu uzależnionym od zewnętrznych dostawców. Transformacja musi być prowadzona, ale w taki sposób, by nie wyeliminować europejskiego przemysłu. Pomóc w tym może Europejski Fundusz Konkurencyjności.
Co Pomorze Zachodnie jest w stanie zaoferować w obszarze transformacji energetycznej? Czy Szczecin może pochwalić się prężną współpracą nauki z przemysłem? O tych perspektywach rozmawiamy z prof. dr. hab. inż.Rafałem Rakoczym- Dziekanem Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.
Fundacja ClientEarth pozywa Polskę za brak zwalczania smogu. Prawnicy reprezentują dwóch chorych na astmę, żądają dla nich 300 tys. zł na zadośćuczynienie i zwrot kosztów leczenia. Polskie powietrze nie spełnia nawet norm krajowych.
Wygaszanie kopalń musi odbyć się ewolucyjnie, a nie rewolucyjnie. Rewolucja spowodowała w Wałbrzychu biedaszyby i ogromne bezrobocie - powiedziała w Radiu Katowice minister przemysłu Marzena Czarnecka.
Bałtyk to jedno z najlepszych miejsc do rozwoju farm wiatrowych. Dobrze przeprowadzony proces inwestycji może przyspieszyć dekarbonizację polskiej gospodarki.
Transformacja energetyczna, Gospodarka o Obiegu Zamkniętym oraz dekarbonizacja przemysłu – to główne zagadnienia, którymi chcą się zająć wspólnie Sieć Badawcza Łukasiewicz i Grupą Azoty.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas