Człowiek byłego ministra energii odwołany z zarządu Orlenu

Bloomberg

Po dwóch i pół roku urzędowania Wiesław Protasewicz został odwołany przez radę nadzorczą koncernu ze stanowiska członka zarządu ds. finansowych. Przyczyn tej decyzji nie podano.

Podczas dzisiejszego posadzenia rada nadzorcza PKN Orlen odwołała ze składu zarządu płockiego koncernu Wiesława Protasewicza. Przyczyn podjętej decyzji nie podano.

Protasewicz w spółce odpowiadał za finanse. Na to stanowisko był powołany 1 lipca 2017 r. Wcześniej, przez ponad rok, zasiadał w radzie nadzorczej PKN Orlen. Był uznawany za człowieka Krzysztofa Tchórzewskiego, byłego już ministra energii. Teraz, Jacek Sasin, minister aktywów państwowych, który przejął nadzór nad koncernem mógł dojść do wniosku, że na to stanowisko trzeba powołać kogoś innego. Zapewne taki kandydat już jest, bo do zakończenia kadencji obecnego zarządu PKN Orlen zostało tylko pół roku.

Obecne kierownictwo koncernu składa się z sześciu osób. Na czele spółki stoi Daniel Obajtek, a członkami zarządu są: Zbigniew Leszczyński, Józef Węgrecki, Patrycja Klarecka, Michał Róg i Armen Artwich.

Protasewicz w latach 1990 – 1994 pracował w Urzędzie Wojewódzkim w Siedlcach jako dyrektor wydziału rozwoju gospodarczego, a od 1993 r. był wojewodą siedleckim. W 1998 r. został powołany do zarządu PKP. Od 2003 r. był członkiem zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie. Pod koniec 2007 r. został wiceprezesem Polskich Sieci Elektroenergetycznych „Operator”. Od 2010 r., z uwagi na sytuację rodzinną, ograniczył pracę zawodową zajmując się konsultacjami ekonomicznym. W tym czasie zasiadł też w radach nadzorczych wielu spółek, często pełniąc w nich funkcję przewodniczącego.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gazprom zbija cenę i inwestycje

Rosjanie musieli znowelizować budżet koncernu, bowiem założona cena sprzedaży gazu nie odpowiada realiom rynku. ...

Nord Stream 2 i ukraiński krzyk rozpaczy

Kijów otwiera drzwi najbogatszej spółki paliwowo-energetycznej dla zagranicznych inwestorów i liczy, że to powstrzyma ...

PKN Orlen myśli o reaktywacji marki CPN?

PKN Orlen planuje reaktywację marki CPN i prowadzenie pod historycznym logo stacji na warszawskiej ...

Putin straszy Ukrainę brakiem gazu

Rosyjski prezydent jest poirytowany brakiem nowej umowy na tranzyt rosyjskiego gazu przez Ukrainę. Postraszył ...

Czysta ropa popłynęła przez Ukrainę, ale nie Polskę

Po ponad dwóch tygodniach Ukraina wznowiła tranzyt rosyjskiej ropy naftociągiem „Przyjaźń” do odbiorców w ...

Stacje paliw więcej zarobią

Większe wpływy ma przynieść nie tylko sprzedaż oleju napędowego czy benzyn, ale przede wszystkim ...