Człowiek byłego ministra energii odwołany z zarządu Orlenu

Bloomberg

Po dwóch i pół roku urzędowania Wiesław Protasewicz został odwołany przez radę nadzorczą koncernu ze stanowiska członka zarządu ds. finansowych. Przyczyn tej decyzji nie podano.

Podczas dzisiejszego posadzenia rada nadzorcza PKN Orlen odwołała ze składu zarządu płockiego koncernu Wiesława Protasewicza. Przyczyn podjętej decyzji nie podano.

Protasewicz w spółce odpowiadał za finanse. Na to stanowisko był powołany 1 lipca 2017 r. Wcześniej, przez ponad rok, zasiadał w radzie nadzorczej PKN Orlen. Był uznawany za człowieka Krzysztofa Tchórzewskiego, byłego już ministra energii. Teraz, Jacek Sasin, minister aktywów państwowych, który przejął nadzór nad koncernem mógł dojść do wniosku, że na to stanowisko trzeba powołać kogoś innego. Zapewne taki kandydat już jest, bo do zakończenia kadencji obecnego zarządu PKN Orlen zostało tylko pół roku.

Obecne kierownictwo koncernu składa się z sześciu osób. Na czele spółki stoi Daniel Obajtek, a członkami zarządu są: Zbigniew Leszczyński, Józef Węgrecki, Patrycja Klarecka, Michał Róg i Armen Artwich.

Protasewicz w latach 1990 – 1994 pracował w Urzędzie Wojewódzkim w Siedlcach jako dyrektor wydziału rozwoju gospodarczego, a od 1993 r. był wojewodą siedleckim. W 1998 r. został powołany do zarządu PKP. Od 2003 r. był członkiem zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie. Pod koniec 2007 r. został wiceprezesem Polskich Sieci Elektroenergetycznych „Operator”. Od 2010 r., z uwagi na sytuację rodzinną, ograniczył pracę zawodową zajmując się konsultacjami ekonomicznym. W tym czasie zasiadł też w radach nadzorczych wielu spółek, często pełniąc w nich funkcję przewodniczącego.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rośnie import energii

Od stycznia do listopada sprowadziliśmy już do Polski z zagranicy ponad 8 TWh energii ...

Zmiany w radzie nadzorczej Unipetrolu – jej szefem Wojciech Jasiński

Prezes PKN Orlen Wojciech Jasiński oraz członek zarządu płockiego koncernu ds. sprzedaży Zbigniew Leszczyński ...

W Polsce działa coraz więcej stacji paliw

Wzrost gospodarczy, wprowadzone regulacje i dynamiczny rozwój oferty to najważniejsze czynniki sprzyjające rozwojowi branży. ...

Wystawieni do wiatru

Nadzieje na stałe ceny odkupu zielonej energii wytworzonej w mikroinstalacjach rozwiewają się po ogłoszeniu ...

Pozytywny wynik testów ekonomicznych dla Baltic Pipe

Testy ekonomiczne wykonane przez inwestorów Baltic Pipe – czyli operatorów systemów przesyłowych z Polski ...

PGNiG mniej zarabia

W IV kwartale, pomimo wzrostu przychodów, koncern zanotował spadek zysków. To efekt słabszych wyników ...