PGNiG chce więcej wiercić na Ukrainie

Fotorzepa/Piotr Wittman

Koncern zabiega o kolejne kontrakty na prowadzenie prac poszukiwawczo-wydobywczych.

PGNiG chce realizować coraz więcej prac wiertniczych na Ukrainie. Podmiotem dedykowanym do prowadzenia działalności na tamtejszym rynku jest Exalo Drilling Ukraine LLC.

– Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest wykonywanie otworów wiertniczych i ich testowanie, świadczenie usług związanych z wydobyciem ropy naftowej i gazu oraz usług serwisowych związanych z wykonywaniem otworów i remontem odwiertów. Aktualnie spółka realizuje pozyskane kontrakty, ponadto na bieżąco uczestniczy w postępowaniach przetargowych na Ukrainie oraz regularnie odbywa spotkania biznesowe z aktualnymi oraz potencjalnymi klientami na tym rynku – podaje departament public relations PGNiG.

Koncern startował m.in. w przetargu na wykonanie kilkunastu otworów dla ukraińskiej firmy Ukrgazwydobuvannja (należy do grupy Naftohazu). Jego wyniki nie są jeszcze rozstrzygnięte. Wygrał natomiast dwa przetargi dla Ukrgazwydobuvannja na tzw. prace cementacyjne przy odwiertach. – Umowa została podpisana i prace w obwodzie połtawskim i donieckim są wykonywane – podaje PGNiG. Grupa liczy też na współpracę z Naftohazem w ukraińskiej części Karpat. Obecnie trwają w tej sprawie rozmowy.

Ukraina w ubiegłym roku wydobyła 17,8 mld m sześc. gazu, czyli więcej, niż wynosi zużycie tego surowca w Polsce. W Europie więcej pozyskuje się go tylko w Rosji, Norwegii, Wielkiej Brytanii i Holandii.

Mogą Ci się również spodobać

Kijów nie zapłaci Moskwie za gaz dla Donbasu

Rosjanie wystawili Ukrainie rachunek na 0,67 mld dol. za gaz przesłany do regionów kontrolowanych ...

Orlen uruchamia pierwsze ładowarki

Kierowcy pojazdów elektrycznych i hybrydowych mogą już ładować swoje auta przy trasie Katowice-Warszawa. Do ...

Dziewięciu przeciw Nord Stream-2

Pod nowym listem do przewodniczącego Komisji Europejskiej podpisało się dziewięć krajów przeciwnych rozbudowie Gazociągu ...

Górnicze święta w smutnej atmosferze

Tegoroczna Barbórka będzie podszyta niepewnością. Branża stopniowo staje się dla części społeczeństwa i polityków ...

OPEC znów zaskoczył

Jest nowa długoterminowa strategia kartelu. Zakłada ona powrót do zarządzania wydobyciem i cenami, co ...

Gazprom wystartuje z dwóch brzegów

Rosjanie są pewni swego i zamierzają od razu zbudować dwie nitki Nord Stream 2. ...