Zwolnienia w PKN Orlen

Fotorzepa/Urszula Lesman

Nowy szef płockiego koncernu przeprowadza czystki na kierowniczych stanowiskach i zatrudnia zaufane osoby, które rekrutuje spośród pracowników grupy Energa i Lotos.

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, błyskawicznie wymienia pracowników zajmujących dyrektorskie stanowiska w płockim koncernie. W pierwszej kolejności zwolnił najbliższych współpracowników byłego prezesa Wojciecha Jasińskiego i byłego wiceprezesa Mirosława Kochalskiego. Pracę stracili m.in. członkowie biura zarządu, dyrektorzy wykonawczy ds. polityki kadrowej, marketingu i PR. Według naszych informatorów skala zwolnień objęła już łącznie co najmniej kilkanaście osób.

Na wakujące miejsca mają być przyjmowani zaufani ludzie Obajtka. Chodzi przede wszystkim o osoby pracujące w gdańskiej Enerdze. Jeszcze kilka dni temu na czele tej grupy stał Obajtek. Według naszych informacji pojedyncze osoby już dostały propozycję przejścia. To jednak nie jedyna firma, która ma być zapleczem kadrowym nowego szefa płockiego koncernu. – Część osób może przejść z Lotosu. Obajtek był przewodniczącym rady nadzorczej Lotos-Biopaliwa – mówi nasz informator.

W poniedziałek wieczorem rada PKN Orlen niespodziewanie odwołała trzech członków zarządu, z sześciu dotychczas urzędujących, w tym prezesa Wojciecha Jasińskiego i wiceprezesa Mirosława Kochalskiego. Jednocześnie na szefa koncernu powołano Daniela Obajtka. Od lutego 2017 r sprawował on funkcję prezesa Energi. Wcześniej sprawował funkcję prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W latach 2002-2006 był radnym gminy Pcim, a następnie od 2006 do 2015 roku wójtem tejże gminy.

Czytaj także: Daniel Obajtek pomagał „paprykarzom”. Dziś może wszystko

Mogą Ci się również spodobać

Ceny gazu mogą wzrosnąć

Wszystkie firmy importujące błękitne paliwo do Polski będą musiały tworzyć zapasy. To spowoduje wzrost ...

Orlen będzie współpracował z PGNiG

Oba koncerny chcą wspólnie poszukiwać ropy i gazu na ośmiu koncesjach zlokalizowanych w Bieszczadach. ...

Duże inwestycje w ropę i gaz

PGNiG, Lotos i Orlen nadal mają w planach istotne wydatki na poszukiwania i wydobycie. ...

OPEC znów podzielony

Przed każdą konferencją OPEC pojawiają się wypowiedzi, których celem jest podbicie cen ropy. Tym ...

Techniczna zmiana ocen

Agencja Fitch podniosła krajowe długoterminowe ratingi dla niektórych spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa W ...

Wysokie marże w Orlenie i Lotosie

Płocki koncern w grudniu i całym czwartym kwartale 2015 r. zanotował wzrost marż i ...