Zwolnienia w PKN Orlen

Fotorzepa/Urszula Lesman

Nowy szef płockiego koncernu przeprowadza czystki na kierowniczych stanowiskach i zatrudnia zaufane osoby, które rekrutuje spośród pracowników grupy Energa i Lotos.

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, błyskawicznie wymienia pracowników zajmujących dyrektorskie stanowiska w płockim koncernie. W pierwszej kolejności zwolnił najbliższych współpracowników byłego prezesa Wojciecha Jasińskiego i byłego wiceprezesa Mirosława Kochalskiego. Pracę stracili m.in. członkowie biura zarządu, dyrektorzy wykonawczy ds. polityki kadrowej, marketingu i PR. Według naszych informatorów skala zwolnień objęła już łącznie co najmniej kilkanaście osób.

Na wakujące miejsca mają być przyjmowani zaufani ludzie Obajtka. Chodzi przede wszystkim o osoby pracujące w gdańskiej Enerdze. Jeszcze kilka dni temu na czele tej grupy stał Obajtek. Według naszych informacji pojedyncze osoby już dostały propozycję przejścia. To jednak nie jedyna firma, która ma być zapleczem kadrowym nowego szefa płockiego koncernu. – Część osób może przejść z Lotosu. Obajtek był przewodniczącym rady nadzorczej Lotos-Biopaliwa – mówi nasz informator.

W poniedziałek wieczorem rada PKN Orlen niespodziewanie odwołała trzech członków zarządu, z sześciu dotychczas urzędujących, w tym prezesa Wojciecha Jasińskiego i wiceprezesa Mirosława Kochalskiego. Jednocześnie na szefa koncernu powołano Daniela Obajtka. Od lutego 2017 r sprawował on funkcję prezesa Energi. Wcześniej sprawował funkcję prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W latach 2002-2006 był radnym gminy Pcim, a następnie od 2006 do 2015 roku wójtem tejże gminy.

Czytaj także: Daniel Obajtek pomagał „paprykarzom”. Dziś może wszystko

Mogą Ci się również spodobać

USA: Walka o rurociąg rozmiaru XL

Zaostrza się walka za i przeciw budowie wielkiego rurociągu przez Nebraskę. Po jednej stronie ...

Rewolucja w Wenezueli może zatrząść rynkiem ropy

USA uznały Juana Guaido, lidera wenezuelskiej opozycji za tymczasowego prezydenta Wenezueli. Podobnie zrobiły też: ...

Polsko-chińskie porozumienia na razie bez energii z atomu

Gorącym tematem podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Chinach stała się możliwa współpraca w ...

Spadła rentowność PGNiG

I kwartał nie był zbyt udany dla koncernu. Stosunkowo niskie notowania ropy i gazu, ...

Gazprom kusi Polskę nowym kontraktem!

Umowa opiewa na 25-30 lat i ma związek z rozbudową gazociągu północnego. Rosjanie chcą ...

Ministerstwo Energii daje więcej czasu firmom

Po opisywanym na łamach „Rzeczpospolitej” i innych mediów zamieszaniu wokół składania oświadczeń w sprawie ...