Spółka będzie zajmować się sieciami elektrycznymi i dystrybucja prądu z odnawialnych źródeł energii. To kolejny etap podziału niemieckiego koncernu energetycznego i dostosowanie się do wymogów tzw. Energiewende – zmiany orientacji w energetyce Niemiec.

– Rynek energetyczny przyszłości  będzie zielony, zdecentralizowany i zdigitalizowany – powiedział prezes RWE Peter Terium i podkreślił, że spółka Innogy będzie pionierem innowacji i technologii w sektorze energetycznym.

RWE – tak jak dotychczas – skoncentruje się na produkcji energii z dotychczasowych źródeł – węgla i gazu. także elektrownie atomowe pozostaną w RWE. natomiast wszystko co związane jest z odnawialnymi źródłami energii ma przejść w gestię Innogy.

W nowej spółce zatrudnienie znajdzie od 40 do 60 tys. osób. Pod koniec roku 10 proc. udziałów Innogy ma zostać wprowadzone na giełdę we Frankfurcie.

RWE nie jest jedynym koncernem, który musi dokonać poważnych zmian strukturalnych by dostosować się do nowej polityki energetycznej niemieckiego rządu. także koncern Eon dokonał podziału na cześć „tradycyjną” i część zajmującą się zielona energią.