RWE tworzy nową spółkę od ekoprądu

Bloomberg

Innogy – tak będzie nazywać się nowa córka-spółka niemieckiego koncernu RWE.

Spółka będzie zajmować się sieciami elektrycznymi i dystrybucja prądu z odnawialnych źródeł energii. To kolejny etap podziału niemieckiego koncernu energetycznego i dostosowanie się do wymogów tzw. Energiewende – zmiany orientacji w energetyce Niemiec.

– Rynek energetyczny przyszłości  będzie zielony, zdecentralizowany i zdigitalizowany – powiedział prezes RWE Peter Terium i podkreślił, że spółka Innogy będzie pionierem innowacji i technologii w sektorze energetycznym.

RWE – tak jak dotychczas – skoncentruje się na produkcji energii z dotychczasowych źródeł – węgla i gazu. także elektrownie atomowe pozostaną w RWE. natomiast wszystko co związane jest z odnawialnymi źródłami energii ma przejść w gestię Innogy.

W nowej spółce zatrudnienie znajdzie od 40 do 60 tys. osób. Pod koniec roku 10 proc. udziałów Innogy ma zostać wprowadzone na giełdę we Frankfurcie.

RWE nie jest jedynym koncernem, który musi dokonać poważnych zmian strukturalnych by dostosować się do nowej polityki energetycznej niemieckiego rządu. także koncern Eon dokonał podziału na cześć „tradycyjną” i część zajmującą się zielona energią.

Mogą Ci się również spodobać

Rekord zielonych mocy znacznie niższym kosztem

Produkcja prądu z wiatru i słońca jest coraz tańsza. Staje się konkurencją dla węgla. ...

PKN Orlen kupi firmy wydobywcze

W najbliższych miesiącach koncern chce sfinalizować przejęcie amerykańskiej firmy FX Energy, posiadającej złoża ropy ...

Wenezuela skupiła rosyjskie obligacje, zapłaciła pieniędzmi ze złota

Rekordowe zakupy rosyjskich obligacji skarbowych przez zagranicznych inwestorów. Eksperci tłumaczą tym, że to Wenezuela skupiła ...

#RZECZoBIZNESIE: Katarzyna Guzek: Jak zabezpieczyć Polskę przez 20 stopniem zasilania?

Ostatni raport ENTSO-E, organizacji zrzeszającej operatorów sieci przesyłowych w Europie alarmuje, że Polska będzie ...

Prezes PGNiG: Norwegia to nasz pierwszy wybór w dywersyfikacji dostaw gazu

Norwegia jest dla nas pierwszym wyborem, jeśli chodzi o dywersyfikacje dostaw gazu – powiedział ...