Kulczyk Oil Ventures, kanadyjska firma specjalizująca się w poszukiwaniach i wydobyciu ropy i gazu ma kolejny problem z odwiertem Lempuyang - 1 w Brunei. Po informacjach dotyczących występowania dużych ilości wody w jednej z badanych stref tzw. różowej (o grubości 22 metrów), spółka musiała zawiadomić o problemach technicznych przy badaniu drugiej ze stref tzw. niebieskiej (o grubości 34 metrów).

W wyniku wykrycia usterki mechanicznej urządzeń pracujących pod ziemią, które straciły szczelność zapewniającą odpowiednie ciśnienie, operator koncesji wstrzymał testy tego odwiertu. KOV stwierdza jednak, że prowadzone badania pozwoliły na zidentyfikowanie gazu, a mechaniczna usterka uniemożliwiła jedynie określenie natężenia przepływu surowca i wielkości złoża.

W opinii kierownictwa spółki, chociaż nie można było ocenić wydajności złoża, to jednak zaobserwowany przepływ gazu jest zachęcający do prowadzenia dalszych poszukiwań. Operator prace przy odwiercie chce wznowić po otrzymaniu niezbędnego sprzętu testującego. Sprowadzenie go zajmie do 4 tygodni. Lempuyang - 1 znajduje się na teranie koncesji o nazwie Blok L. Jej udziałowcami są AED Oil Limited (50 proc.), KOV (40 proc.) oraz QAF Brunei (10 proc.).