Należąca do giełdowej CP Energii, firma KRI Marketing and Trading uzyskała koncesję na obrót gazem ziemnym. Dzięki temu jeszcze w tym roku chce zaproponować na polskim rynku ofertę dotycząca łącznego dostarczania klientom energii elektrycznej i błękitnego paliwa.

KRI Marketing and Trading stało się też uczestnikiem niemieckiej giełdy energii EEX. Za jej pośrednictwem będzie mogło z kolei handlować energię elektryczną i gazem ziemnym z podmiotami z całej Europy.

- Myślę, że do tej pory żadnej polskiej firmie w tak krótkim czasie nie udało się uzyskać koncesji na obrót energią elektryczną i gazem a jednocześnie wejść na niemiecką giełdę energii i gazu. Te dwa wydarzenia potwierdzają nie tylko determinację i sprawność działania naszej gdańskiej spółki, pokazują one także zmiany, jakie zaczynają się dokonywać na polskim rynku gazu - powiedział Mariusz Caliński, prezes CP Energii.

KRI Marketing and Trading zamierza rozpocząć sprzedaż detaliczną na polskim rynku energii w trzecim kwartale tego roku. Wszystkie jej udziały należą obecnie do CP Energii.

Dziś kapitał zakładowy KRI Marketing and Trading wynosi 5 mln zł. W tym roku zarząd chce go jednak co najmniej podwoić, po to aby firma miała pieniądze ma aktywny udział w obrotach na niemieckiej i polskich giełdach energii.