:: "Parkiet": Ryszard Krauze ma tylko 8,28 proc. akcji Petrolinvestu. Kontrolowany przez znanego biznesmena Prokom Investments pozbył się 2,7 mln akcji Petrolinvestu. W efekcie Krauze i powiązane z nim spółki mają łącznie tylko około 5,85 mln, czyli 8,28 proc. walorów poszukiwawczej firmy. Dotychczas ten udział wynosił 12,11 proc.

:: "Gazeta Wyborcza": Rozbudowa magazynu gazu w Strachocinie zakończona. 100 km rur na powierzchni ziemi i w jej wnętrzu oraz urządzenia do wtłaczania i wydobywania gazu na wzniesieniu w środku lasu - to otwarty wczoraj Podziemny Magazyn Gazu w Strachocinie na Podkarpaciu.

:: "Dziennik Gazeta Prawna": Intermarche zarabia przy stacjach – pisze gazeta. Sprzedaż w sklepach Intermarche przy stacjach benzynowych rośnie w piorunującym tempie. Po czterech miesiącach tego roku ich obroty wystrzeliły aż do 5 mln zł, nie licząc sprzedaży paliw. To o 87 proc. więcej niż rok wcześniej.

:: "Puls Biznesu": Producenci kolektorów słonecznych mają zyski w zasięgu ręki. Do końca ubiegłego roku zainstalowano ich w Polsce 656 tys. mkw. Tylko, bo, zdaniem Grzegorza Wiśniewskiego, prezesa Instytutu Energetyki Odnawialnej, do 2020 r. ma być 14,7 mln mkw. A to oznacza, że rynek będzie rósł o 40 proc., a firmy podzielą między siebie 3 mld zł rocznie.

:: "Rzeczpospolita": Brytyjczycy będą szukać gazu w łupkach. Wbrew oczekiwaniom ekologów władze brytyjskie nie zdecydowały się wprowadzić moratorium na poszukiwania gazu łupkowego.