W przyszłym tygodniu rada nadzorcza KGHM będzie rozpatrywać budżet na 2012 r. Jak powiedział "Parkietowi" prezes Herbert Wirth, rada pracuje nad budżetem spółki matki i tylko takie wyniki będzie uwzględniać prognoza.

W marcu Polska Miedź przejęła kanadyjski koncern Quadra. – Na tym etapie, kiedy dopiero co weszliśmy do firmy i zapoznajemy się ze szczegółami, jest za wcześnie na publikację jej budżetu – podsumował Wirth.

Tegoroczny budżet KGHM będzie uwzględniał wydatki związane z poszukiwaniem gazu łupkowego. Wirth nie chciał jednak zdradzić szczegółów. – Najpierw powinna się z tym zapoznać rada nadzorcza – uciął. Podkreślił, że dobiegają końca prace nad koncepcją współpracy z PGNiG i innymi koncernami przy poszukiwaniu gazu. Na początku roku PGNiG podpisał oddzielne listy intencyjne w sprawie podjęcia prac nad poszukiwaniem gazu z KGHM, PGNiG, Tauronem i PGE.

Według spekulacji, miałaby zostać powołana spółka celowa, do której PGNiG wniósłby koncesje i know-how a pozostali partnerzy pieniądze. Czy rzeczywiście powstanie gazowy Polkomtel? – Za wcześnie na szczegóły, choć moim zdaniem taka koncepcja nie wydaje się zła – powiedział Wirth.

Prezes podtrzymał, że zarząd będzie rekomendować około 30 proc. ubiegłorocznego zysku na dywidendę, czyli około 17 zł na akcję.