Reklama

Protest przeciwko Chevronowi - przegląd prasy

Najciekawsze newsy z branży energetycznej wybrała Katarzyna Krępacka

Publikacja: 10.04.2013 10:56

"Dziennik Gazeta Prawna":

Urząd Regulacji Energetyki rzuca koło ratunkowe elektrociepłowniom

Mimo przejściowego braku przepisów URE nadal będzie wystawiać świadectwa pochodzenia dla producentów energii elektrycznej i ciepła w skojarzeniu. Resort gospodarki deklaruje, że nie chce wycofywać się ze wsparcia, ale branża musi zaczekać na uchwalenie specjalnej ustawy (wydanie płatne).

"Dziennik Gazeta Prawna ":

Rafako nadal wierzy w Opole

Reklama
Reklama

Firmy które miały wybudować dwa bloki energetyczne w Opolu, do dziś nie otrzymały od Polskiej Grupy Energetycznej informacji o rezygnacji z realizacji tego projektu. Rafako cały czas liczy, że do inwestycji dojdzie (wydanie płatne).

"Polska Kurier Lubelski ":

W gminie Miączyn protestują przeciwko poszukiwaniom gazu łupkowego

Część mieszkańców gmin Grabowiec i Miączyn niedaleko Zamościa sprzeciwia się poszukiwaniom gazu ze skał łupkowych w Ministrówce prowadzonych przez amerykański koncern Chevron. Ich zdaniem firma ma nieważną koncesję. Stanisław Kurek, dyrektor Urzędu Górniczego w Lublinie twierdzi jednak, że Chevron ma przedłużoną koncesję i jest ona ważna.

Energetyka
Projekt elektrowni jądrowej w gminie Choczewo wchodzi w decydującą fazę przygotowań
Energetyka
Zaskakująca sytuacja na rynku fotowoltaiki. „Szok dla sektora"
Energetyka
Rok 2026 będzie kluczowy dla branży energetycznej. Jak to wpłynie na ceny prądu?
Energetyka
Nadchodzi przełomowy rok dla JSW? Ekspert o trudnej sytuacji spółki
Energetyka
Tak zmienia się polski miks energetyczny. Podsumowanie kluczowych zmian w 2025 roku
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama