Yukos Capital S.a.r.l wygrał z Samaranieftiegaz (należy do Rosneft) 2,4 mld rubli. To kwota pożyczki z 2004 r, którą Samaranieftiegaz dostał wtedy od Jukosu, do którego należał. Oprócz tego sąd zobowiązał pozwaną do zapłaty Yukos Capital 664,8 mln rubli procentów za korzystanie w pożyczki oraz ok. 720 tys. dol. kosztów sądowych, informuje RAPSI - agencja informacji prawnej i sądowej. W sumie jest to ok. 91 mln dol..

W 2010 r Yukos wygrał w Holenderskim Sądzie Najwyższym (Haga) od Rosneft 13 mld rubli. Chodziło o długi innej przejętej przez Rosneft części imperium Chodorkowskiego - najbardziej zasobnej w złoża ropy spółki Juganskneftegaz. Rosneft musiał zapłacić, a otrzymane pieniądze posłużyły Yukos do wszczęcia innych spraw w międzynarodowych sądach. Rosneft ma obecnie kilkanaście takich spraw. Rosneft przejął aktywa Jukosu, który Kreml doprowadził do bankryctwa, zdaniem wielu ekspertów po zaniżonej cenie. I na nich zbudował swoją obecną potęgę.

W 2003 r Jukos był największym koncernem paliwowym Rosji z 20-procentowym udziałem w rynku. A Rosneft - 10 firmą branży.