Jak podaje Rosneft w komunikacie - słup ropy osiąga 90 m3 czyli ponad 77 ton na dobę. Według oceny DeGolyer & MacNaughton zasoby złoża Mogdinskiego wynoszą ponad 4 mln ton ropy i 2 mld m3 gazu. Jeszcze większa (142 tony na dobę) fontanna ropy wzbiła się z sąsiedniego odwiertu Daniłowskiego.

- Dowiercenie się do ropy na nowych złożach zwiększa nasze zasoby surowcowe i pozytywnie wpływa na wartość rynkową akcji koncernu - komentuje koncern w komunikacie.

Odwierty leżą ok. 160 km od rurociągu Wschodnia Syberia - Pacyfik, którym Rosjanie transportują ropę do Chin. W czerwcu Rosneft podpisał z CNPC kontrakt zwiększający dostawy z obecnych 15 mln ton rocznie (przez 20 lat), do prawie 30 mln ton rocznie (przez 25 lat). Chińczycy zapłacili za to awansem 60 mld dol..

Dlatego irkuckie złoża stają się coraz ważniejsze w strukturze aktywów Rosneft. Zdaniem analityków Irkuck może niebawem stać się centrum syberyjskiego wydobycia i przerobu ropy i gazu. W ub. roku wydobycie zwiększyło się w tym regionie 1,5 raza a w I półroczu 2013 r - o 14 proc.