ista Polska przygotowuje się na zmiany na rynku energii

Wiodący dostawca usług zarządzania danymi zużycia energii rozwija swoje centra obsługi klienta w świetle nadchodzącego wdrożenia dyrektywy w sprawie efektywności energetycznej (EED).

Publikacja: 17.09.2013 14:48

ista Polska przygotowuje się na zmiany na rynku energii

Foto: ROL

Kraków, 12 września 2013 r. ista Polska, lider polskiego rynku w zakresie doradztwa w zarządzaniu danymi o zużyciu energii oraz rozliczania indywidualnych kosztów ciepła, wody i innych mediów, wzmacnia swój dział operacyjny w celu skoncentrowania się na usługach świadczonych dla klientów oraz wzmocnienia skuteczności działania jednostek biznesowych firmy.

Tomasz Bazga, prezes Zarządu ista Polska, wyjaśnia: „Wdrożenie dyrektywy w sprawie efektywności energetycznej do ustawodawstwa polskiego, co musi zostać zrealizowane do końca 2016 roku, na pewno zmieni polski rynek energii, a zwłaszcza zarządzanie danymi energetycznymi. Efektywność energetyczna stanie się istotną częścią naszego codziennego zużycia energii i doprowadzi do wzrostu popytu na nowe cyfrowe zarządzanie danymi energetycznymi i systemy rozliczeniowe. Spowoduje to również dalszy intensywny rozwój rynku, co sprawi, że dla nas, jako wiodącego dostawcy rozwiązań w zakresie zarządzania energią w Polsce, bardzo istotne będzie zareagowanie na wskazane zmiany na rynku możliwie wcześnie i możliwie skutecznie. Dlatego też będziemy dostosowywać i wzmacniać nasze centra kompetencji na terenie Polski. Naszą misją jest wspieranie znacznie większej liczby klientów poprzez doskonałe usługi operacyjne".

ista Polska określiła usługi montażowe, odczyty z urządzeń i usługi rozliczeniowe, jako zasadnicze filary obecnej i przyszłej działalności operacyjnej, a w konsekwencji konieczność ich wzmocnienia poprzez utworzenie wyspecjalizowanych zespołów do optymalizacji i obsługi wybranych procesów.

Korzystając z obecnych zespołów obsługi klienta ista stworzy również nowe stanowiska, które koncentrować się będą na wspieraniu sprzedaży usług. „Jesteśmy przekonani, że wprowadzone zmiany pozwolą nam jeszcze efektywniej realizować naszą strategię przywództwa na rynku poprzez dostarczanie naszym partnerom biznesowym najnowocześniejszej, solidnej i spójnej oferty biznesowej", mówi Dariusz Kępowicz – dyrektor Działu Wsparcia Biznesowego w ista Polska.

Informacje na temat ista Polska Sp. z o.o.

ista Polska jest częścią międzynarodowej firmy ista International, światowego lidera w zakresie doradztwa w zarządzaniu danymi o zużyciu energii oraz rozliczania indywidualnych kosztów zużycia ciepła, wody i innych mediów. W Polsce obecna od 1993 roku, jako lider rynkowy dostarcza swoim klientom usługi montażowe, odczytowe, kompleksowe usługi rozliczeniowe oraz analizy danych o zużyciu energii w oparciu o nowoczesne systemy i urządzenia oparte na technologii radiowej. Spółka zatrudnia w 10 lokalizacjach ponad 100 pracowników, dostarczając regularnie swoje usługi do ponad 1 000 000 mieszkań. Dodatkowo w swoim Centrum Rozliczeniowym ista Shared Services w Gliwicach zatrudnia 669 osób, które wykonują ponad 20 mln rozliczeń rocznie, świadcząc usługi rozliczeniowe, księgowe i rozwoju aplikacji IT dla wielu krajów w Europie i na świecie, w tym Austrii, Belgii, Czech, Danii, Luxemburga, Niemiec, Polski, Szwajcarii, USA, Włoch i Wielkiej Brytanii.

Globalnie firma działa w 25 krajach zatrudniając łącznie 4600 pracowników i dostarczając swoje usługi do ponad 11 milionów mieszkań. W roku 2012 firma odnotowała łączną sprzedaż na poziomie 710 mln EUR.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.ista.pl

Kontakt: Aleksandra Gacoń,

Dział marketingu, tel. +48 502 491 715,

e-mail: aleksandra.gacon@ista.pl

Energetyka
Energetyka trafia w ręce PSL, zaś były prezes URE może doradzać premierowi
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Energetyka
Przyszły rząd odkrywa karty w energetyce
Energetyka
Dziennikarz „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” najlepszym dziennikarzem w branży energetycznej
Energetyka
Niemieckie domy czeka rewolucja. Rząd w Berlinie decyduje się na radykalny zakaz
Energetyka
Famur o próbie wrogiego przejęcia: Rosyjska firma skazana na straty, kazachska nie