::"Puls Biznesu": Gaz z USA popłynie do polskich firm. Europa może dostać dostęp do łupkowego eldorado. Jest szansa, że Barack Obama zniesie zakaz importu energii... (wydanie płatne)

::"Puls Biznesu": Energetyka na bocznym torze. Prezydent Barack Obama zainaugurował w 2010 r. w Waszyngtonie tzw. szczyty bezpieczeństwa nuklearnego (NSS) przede wszystkim po to, by moralnie zapracować na pokojowego Nobla, którego otrzymał na wyrost za „pracę nad ograniczaniem arsenałów nuklearnych i na rzecz pokoju na świecie".

::"Gazeta Wyborcza": Europa i Polska mocno uzależnione od gazu i ropy z Rosji. Po aneksji Krymu przez Rosję politycy w Europie zastanawiają się, jak zmniejszyć zależność od gazu i ropy naftowej z Rosji. To wyzwanie dla Polski, bo stamtąd pochodzi 70 proc. gazu i 93 proc. ropy naftowej zużywanych w naszym kraju.

::"Dziennik Gazeta Prawna": Kurs do energetyki bez przesiadki na stacji giełda. PKP Energetyka idzie pod młotek. Potencjalni nabywcy boją się, że po sprzedaży spółka może zostać odcięta od części kontraktów... (wydanie płatne)