Statoil Fuel & Retail Polska poinformował, że jako pierwsza firma paliwowa na polskim rynku wprowadził samoobsługę przy tankowaniu autogazu. Będzie ona dostępna na 240 specjalnie do tego celu przygotowanych stacjach paliw. - Dzięki inwestycjom w modernizację dystrybutorów tankowanie gazu płynnego na stacjach Statoil jest łatwe i bezpieczne, a jednocześnie pozwala kierowcom oszczędzać czas – tłumaczy Rafał Droździak, kierownik ds. rozwoju kategorii paliw Statoil. Dodatkową zachętą dla kierowców samodzielnie tankujących LPG będą specjalne rabaty możliwe do uzyskania w okresie od 7 maja do końca czerwca.

Statoil podaje, że dystrybutory paliwowe zostały przystosowane do samodzielnego tankowania LPG w taki sposób, aby zapewnić klientom maksymalne bezpieczeństwo. Posiadają m.in. w pistolety zapobiegające niekontrolowanemu wypływowi gazu. - Konstrukcja pistoletu umożliwia tankowanie tylko wtedy, kiedy jest on prawidłowo podpięty do zaworu wlewowego w pojeździe. Instalacje LPG na stacjach Statoil zostały również wyposażone w dodatkowy zawór odcinający dopływ gazu oraz przycisk alarmowy pozwalający wezwać obsługę w razie wystąpienia niebezpieczeństwa - twierdzi Slawomir Adamski, starszy kierownik ds. BHP w Statoil.

Statoil Fuel & Retail Polska, funkcjonuje na naszym rynku od 1992 r. Firma prowadzi sieć liczącą blisko 360 stacji paliw i jest częścią spółki Statoil Fuel & Retail, jednego z największych koncernów w Skandynawii. Grupa sprzedaje paliwa poprzez sieć 2,3 tys. stacji w Norwegii, Danii, Szwecji, Polsce, Estonii, Rosji na Łotwie i Litwie. Oferta Statoil Fuel & Retail obejmuje również paliwo lotnicze, żeglugowe, oleje i smary oraz produkty chemiczne.