Litr benzyny 95 symbolicznie staniał o 1 gr i kosztuje średnio 4,65 zł. Za ON trzeba zapłacić średnio 4,68 zł. Podrożał wyraźnie autogaz, za litr LPG płacimy średnio 1,92 zł.

Zmiany w cenach hurtowych w mijającym tygodniu są jednoznacznie spadkowe - ruch w dół dla benzyn jest jednak znacznie mniejszy, niż dla oleju napędowego. Od ubiegłego tygodnia zmiany na Pb95 wyniosły ok. 25 zł - średnia cena tego paliwa to 3 tys. 701 zł za m. sześc. Średnia cena paliwa do silników wysokoprężnych to 3 tys. 608 zł za m sześc. - aż o blisko 70 zł mniej, niż w minioną sobotę - napisali w piątkowym komentarzu analitycy e-petrol.pl

Jak dodali, można się spodziewać, że w nadchodzącym tygodniu ceny mogą nieznacznie wzrosnąć. Np dla Pb98 spodziewany przedział wyniesie 4,86-4,96 zł za litr. "Bardzo zbliżone wartościowo są przedziały prognozowane dla średniej ceny Pb95 i ON i wynosić mają odpowiednio 4,65-4,76 zł za litr i 4,69-4,77 zł za litr. W przypadku cen gazu płynnego przed nami zapewne kolejny akord zwyżek. Przedział cen zamykałby się w przedziale 1,91-2,02 zł za litr. Na wielu stacjach ceny litra LPG powyżej 2 zł nie powinny nas – niestety - dziwić" - dodali.

Tymczasem analityk BM Reflex Rafał Zywert uważa, że "w pewnym stopniu możemy liczyć na kolejne symboliczne obniżki cen na stacjach. Jak dodał, hurtowe ceny benzyny oraz diesla spadły w mijającym tygodniu odpowiednio 5 gr za litr i 6 gr za litr netto.

"W dalszym ciągu za litr benzyny i diesla płacimy obecnie blisko 70 gr mniej niż przed rokiem. Przed nami natomiast sezonowa zmiana relacji cen benzyny i diesla. W hurcie benzyna jest już blisko 10 gr za litr droższa od diesla" - dodał.