Aktualizacja: 15.02.2016 12:28 Publikacja: 15.02.2016 12:28
Foto: Bloomberg
Farma fotowoltaiczna, dostarczająca energię na potrzeby ZUOK w Kobiernikach ma powstać na zrekultywowanych czterech kwaterach składowiska odpadów o powierzchni ok. 3,6 ha – poinformował w poniedziałek PAP prezes spółki Stefan Kotlewski.
Inwestycja wymaga pozytywnej opinii Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz pozwolenia samorządu Mazowsza. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska o składowaniu odpadów, to marszałek województwa wydaje zgodę na posadowienie jakiejkolwiek budowli na kwaterach składowiskowych przed upływem 50 lat od ich rekultywacji.
– Spółki energetyczne muszą się podzielić odpowiedzialnością za ceny energii – powiedział podczas Konwencji Koalicji Obywatelskiej w Gliwicach Rafał Trzaskowski, kandydat KO w wyborach prezydenckich.
PGE Polska Grupa Energetyczna oddała w Gryfinie w woj. zachodniopomorskim do eksploatacji największą elektrownię gazową w Polsce i jedną z najnowocześniejszych w Europie o mocy 1366 MW brutto. Największa firma energetyczna w kraju stawia na błękitne paliwo jako na przejściowe i konieczne w drodze do neutralności klimatycznej.
W poniedziałek Dania zatwierdziła nowy podatek związany z ochroną klimatu. Po etapie wielomiesięcznych negocjacji i umowie podpisanej w czerwcu 2024 roku, duński parlament przyjął pierwszy na świecie podatek od emisji CO2 w rolnictwie.
Prezydent-elekt Donald Trump zapowiedział, że Chris Wright, przedsiębiorca przemysłu naftowego i gazowego, zagorzały obrońca wykorzystania paliw kopalnych, zostanie jego kandydatem na stanowisko szefa Departamentu Energii. Zasłynął z wypicia przed kamerami płynu do szczelinowania hydraulicznego.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Rynek odnawialnych źródeł energii (OZE) w Polsce dynamicznie rozwija się na przestrzeni ostatnich lat, co jest wynikiem zarówno rosnącej świadomości ekologicznej, jak i licznych regulacji oraz zachęt finansowych, które wspierają inwestycje w zieloną energię.
Wysokie ceny energii, wynikające z państwowego monopolu jej produkcji z węgla z nierentownych kopalń, plus monopol przesyłu – oto jedna z przyczyn spadku konkurencyjności naszego przemysłu.
W czasach intensywnej transformacji rolniczej, jak pokazują działania w UE, współpraca między rolnikami jest kluczowa dla zwiększenia konkurencyjności i wprowadzania innowacji.
Rozwój i innowacje na obszarach wiejskich są kluczowe dla przyszłości rolnictwa, a lokalni liderzy wskazujący wyzwania i edukujący w zakresie potrzebnych zmian to jeden z najważniejszych, a niedostrzegalnych elementów wprowadzania innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich.
Rolnictwo zmienia swoje podejście do energetyki dzięki dofinansowaniu, wysokim rachunkom oraz... wymaganiom klientów dotyczącym żywności.
Korporacyjne umowy na zakup energii ze źródeł odnawialnych (OZE) mogą wesprzeć realizację strategii dekarbonizacji oraz spełniania wymogów w zakresie raportowania zrównoważonego rozwoju.
Dla producentów żywności dostępne są polisy oraz kredyty na wsparcie po stratach, jednak praktyka pokazuje, że potrzebne są modyfikacje warunków ubezpieczeń. Bardziej pomocna powinna być także aplikacja suszowa.
Naukowcy twierdzą, że odkryli potencjalne źródło zielonej i niewyczerpanej energii. Mogą też ustalić, jak naprawdę powstało życie na Ziemi.
Należąca do Grupy Orlen spółka Orlen Wind 3 zakupiła za ok. 1,15 mld zł dwie farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 280 MW oraz farmę wiatrową o mocy 26 MW. Orlen zwiększy swoje moce w energetyce odnawialnej o blisko jedną trzecią.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas