Umowa zawarta na okres od 1 lipca do 31 grudnia 2016 roku dotyczy sprzedaży Polskiej Grupy Górniczej 88 340 MWh energii elektrycznej. Do konkursu ofert stanęły firmy z Polski i zagranicy, a w bezpośrednich negocjacjach Energa pokonała jednego z największych sprzedawców energii w Europie Środkowej. Przypomnijmy jednak, że Energa jest jednym z udziałowców PGG.

Jak stwierdził Dariusz Kaśków, prezes Energi podpisana umowa wzmacnia portfolio spółki i daje impuls do rozwoju oferty.

Energa Obrót sprzedaje energię elektryczną oraz gaz klientom indywidualnym i firmom, a także prowadzi handel energią elektryczną na krajowym i międzynarodowym rynku hurtowym. Spółka ma 2,9 mln klientów, którym w 2015 roku sprzedała 16,8 TWh energii elektrycznej. Każdy odbiorca biznesowy otoczony jest indywidualną opieką mobilnego przedstawiciela spółki, a współpraca dostosowana jest do konkretnych potrzeb klienta.

Polska Grupa Górnicza jest największym w Europie producentem węgla kamiennego. Kopalnie Grupy prowadzą wydobycie na Śląsku, a ich roczna produkcja to 30 mln ton surowca przeznaczonego głównie dla sektora energetycznego i odbiorców detalicznych.