Reklama

Orlen z Lotosem nadal będą małą grupą na tle Europy

W regionie nowy koncern umocni swoją pozycję. Na tle całej Europy nie ulegnie ona jednak istotnej zmianie.

Aktualizacja: 16.04.2018 15:31 Publikacja: 15.04.2018 21:09

Orlen z Lotosem nadal będą małą grupą na tle Europy

Foto: Bloomberg

PKN Orlen znalazł się na 43. miejscu wśród największych koncernów energetycznych na świecie według rankingu TOP 250 opublikowanego niedawno przez firmę S&P Global Platts. O miejscu decydowały jednak nie tylko wielkość aktywów, przychody i zyski, ale również wskaźniki zwrotu z zainwestowanego kapitału – i to dzięki temu płocki koncern został wysoko oceniony.

Orlen pod względem wielkości aktywów (14,9 mld dol.) został sklasyfikowany dopiero na 172. miejscu. W rankingu uwzględniono wyniki opublikowane do czerwca 2017 r.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Energetyka
Strategie spółek pozwolą zarobić, ale nie wszędzie
Energetyka
Rząd znów szuka prezesa URE. Jest cicha faworytka
Energetyka
Dziennikarz "Parkietu" i "Rzeczpospolitej" znów najlepszy
Energetyka
Rozmowy ZE PAK z bankami z szansą na finał. Nadzieje inwestorów rosną
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Energetyka
Rządowe wsparcie pomaga spółkom energetycznym
Reklama
Reklama