Jeszcze w tym roku spółka rozpocznie współpracę w tym zakresie również z innymi polskimi lotniskami.

– W Polsce rośnie liczba klientów, którzy oczekują od nas światowej jakości usług. Dostarczanie paliw dla rozbudowującego się lotniska, takiego jak Katowice-Pyrzowice, ma dla nas ogromne znaczenie. Polska to rozwijający się rynek, a my chcielibyśmy w jego rozwoju uczestniczyć. Pragniemy wspierać naszych polskich klientów i rozwój lotnictwa w Polsce naszym globalnym doświadczeniem, branżową wiedzą i doskonałością operacyjną, z których korzystać będą Pyrzowice i inne lotniska w przyszłości – skomentował Xinsheng Zhang, wiceprezes Shell Aviation

Artur Tomasik, prezes zarządu spółki zarządzającej portem lotniczym Katowice w Pyrzowicach, zaznaczył, że rozpoczęcie przez Shell obsługi naziemnej katowickiego portu oznacza, że będzie to jedyne lotnisko w Polsce oferujące usługi trzech operatorów paliwowych, co zwiększy jego konkurencyjność wśród linii lotniczych.

Spółka Shell Polska rozpoczęła dostawy paliwa po uzyskaniu w grudniu 2012 r. zezwolenia na prowadzenie działalności, wydanego przez polski Urząd Lotnictwa Cywilnego. Poza otrzymywaniem dostaw paliwa, lotnisko będzie również korzystać z doświadczenia Shell Aviation ze współpracy z władzami lotnisk i innymi podmiotami w zakresie zapewniania ogólnego bezpieczeństwa lotniska i standardów operacyjnych związanych z tankowaniem.