Zysk netto spółki w ciągu trzech miesięcy od lipca do września wzrósł o 41 proc. 10,33 mld dol. wobec 7,25 mld dol. w analogicznym okresie rok wcześniej. Zysk na akcję wyniósł 2,13 dol. wobec 1,44 dol. w zeszłym roku. Wynik okazał się zgodny z oczekiwaniami rynku.

Przychody ze sprzedaży wzrosły o 32 proc do poziomu 125 mld dol. Exxon Mobil zdołał wypracować dobre wyniki mimo iż, produkcja ropy lub jej ekwiwalentu spadła w tym czasie o 3,8 proc. do 4,28 mln baryłek dziennie. Był to największy spadek produkcji od trzeciego kwartału 2008 r.

Dobre wyniki naftowego giganta wsparły wysokie ceny ropy naftowej. W ciągu trzech miesięcy od lipca do września cena ropy brent podskoczyła o 46 proc. i średnio wynosiła 112,09 dol. za baryłkę.

W tym roku koncern planuje wydać 37 mld dol. na poszukiwania nowych złóż ropy i gazu ziemnego, budowę terminali przeładunkowych oraz rozbudowę rafinerii. W sierpniu Exxon Mobil podpisał porozumienie o wartości 3,2 mld dol. z rosyjskim Rosnieftem, na mocy którego amerykanie będą mieli zgodę na odwierty na Morzu Czarnym i w Arktyce.