Jak dziś informują Rosjanie, Gazprom Marketing & Trading Limited (GM&T), spółka zależna OAO Gazprom, podpisała trzyletnią umowy partnerską z klubem piłkarskim Chelsea Football Club. W sezonach 2012/13, 2013/14 oraz 2014/15 GM&T będzie oficjalnym Globalnym Partnerem Energetycznym londyńskiego klubu. Oznacza to wyłączność na dostawy gazu oraz energii elektrycznej do ośrodków treningowych Chelsea w Cobham oraz stadionu Stamford Bridge.

"Gazprom dostarcza bezpiecznego i czystego gazu do klientów na całym świecie. To partnerstwo energetyczne z europejskimi mistrzami futbolu daje nam wyjątkową globalną platformę do dalszego zwiększania naszej obecności na rynkach europejskich i światowych. Bardzo dużo oczekujemy od tej współpracy w ciągu najbliższych trzech sezonów. " - stwierdził Witalij Wasiliew, dyrektor generalny GM & T.

- Jako światowy dostawca energii zobowiązany do odpowiedzialności środowiskowej i społecznej, Gazprom jest idealny dla naszego klubu. To kolejne bardzo ekscytujące globalne partnerstwo na rzecz klubu. Pokazuje rosnącą atrakcyjność Chelsea. Rzesze naszych fanów na całym świecie pomogą Gazpromowi osiągnąć główne rynki w Europie i Azji, podczas gdy my będziemy korzystać z ich wsparcia przy opracowywaniu kolejnych naszych szeroko zakrojonych programów - dodał  Ron Gourlay prezes Chelsea.

Gazprom potwierdził również podpisanie umowy z  UEFA, zgodnie z którą  firma została na trzy sezony oficjalnym partnerem rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA oraz Superpucharu Europy. Nie podano wysokości obu umów. Według rosyjskich mediów kontrakt sponsorski z UEFA kosztować będzie Gazprom co najmniej 40 mln euro.