Igor Sieczin i Robert Dudley poinformowali prezydenta Rosji, że dziś zakończone zostały wszelkie formalności prawno-finansowe związane z transakcją. Została ona przeprowadzona jednocześnie w kilku punktach na całym świecie, w tym w rajach podatkowych na Karaibach i Cyprze oraz w Europie Zachodniej.

Spółka oligarchów AAR za połowę akcji dostała 27,73 mld dol. w gotówce. Druga połowa należąca do koncernu BP została opłacona akcjami Rosneft (12,84 proc.) oraz 16,65 mld dol. w gotówce. Dodatkowo BP kupił 5,66 proc. akcji Rosneft od państwowego właściciela  - Rosneftegaz, stając się największym jednostkowym prywatnym udziałowcem z pakietem 19,75 proc. (koncern miał już 1,25 proc. akcji).

Jak powiedział na Kremlu Igor Sieczin, w tym roku nowy koncern wydobędzie 206 mln t ropy (najwięcej na świecie) i 47 mld m3 gazu. Obroty spodziewane są na poziomie 4,9 bln rubli (160 mld dol.). Rosneft zyskał nowe złoża na Syberii, półwyspie Jamał i Uralu. Ma też należące dotąd działki w Wietnamie, Wenezueli i Brazylii. A także rafinerie w Rosji i na Ukrainie oraz sieć ok. 1400 stacji benzynowych.

Największą transakcją w historii branży było przejęcie Mobil przez Exxon za ponad 70 mld dol..

it