Aleksiej Miller jest posiadaczem kilku koni sportowych, szefem rady dyrektorów spółki "Rosyjskie Hipodromy" i członkiem komitetu organizacyjnego konkursu skoków o nagrodę prezydenta Rosji. Najbliższe zawody odbędą się podczas szczytu Forum krajów - eksporterów gazu zwanego gazowym OPEC w Moskwie (1-2 lipca). Do Rosji przyjadą m.in. nowy prezydent Wenezueli, prezydent Iranu, któremu kończy się kadencja, prezydent Boliwii i premier Libii. Będą też miłośnicy końskich sportów i hodowcy - szejkowie z krajów Bliskiego Wschodu.

Gas Exporting Countries Forum (GECF) prawnie istnieje od 2008 r. Uczestnikami są Rosja, Iran, Algieria, katar, Boliwia, Weneuzela, Egipt, Libia, Nigeria, Trynidad i Tobago oraz Gwinea Równikowa. Status obserwatorów mają Norwegia, Holandia i Kazachstan.

W ubiegłym roku kraje spotkały się w Gwinei, a głównym tematem było utrzymanie wysokich cen na gaz. Rosja przeforsowała swoje stanowisko, że kontrakty oparte na cenach rynkowych (spotowych) nie służą długofalowym inwestycjom. Kraje forum postawiły więc na kontrakty długoterminowe ze stałą formułą cenową.

Jak wiadomo dziś, nie do końca udało się na tym zyskać. Spadek popytu na gaz rosyjskie w Europie, zmusił Gazprom do obniżek cen i zmiany warunków w kontraktach.