W drugim kwartale 2013 roku Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA (PGNiG) sprzedało 3,0 miliardy metrów sześciennych gazu ziemnego wobec 5,4 miliarda kwartał wcześniej, poinformował koncern w poniedziałkowym komunikacie. W całym pierwszym półroczu 2013 roku sprzedaż gazu przez PGNiG osiągnęła poziom 8,4 miliarda metrów sześciennych.

Spółka poinformowała także, że wydobycie gazu w drugim kwartale wyniosło 1,1 miliarda metrów sześciennych, w tym wydobycie przez PGNiG Norway 0,1 miliarda. W pierwszym kwartale firma wydobyła 1,15 miliarda metrów sześciennych gazu ziemnego. W pierwszym półroczu 2013 wydobycie było na poziomie 2,25 miliarda metrów sześciennych.

PGNiG podało również, że w drugim kwartale wydobycie ropy naftowej wzrosło do 233 tysięcy ton z 225 tysięcy kwartał wcześniej, z czego 55 tysięcy ton z PGNiG Norway. Wydobycie ropy wzrosło ponad dwukrotnie do 462 tys. ton wobec 223 tys. ton rok wcześniej, poinformowała spółka w komunikacie zaznaczając, że są to dane wstępne. Znaczący wzrost wydobycia i sprzedaży ropy naftowej jest wynikiem uruchomienia produkcji z dwóch kluczowych inwestycji - kopalni LMG oraz Norweskiego Szelfu Kontynentalnego.

W pierwszych sześciu miesiącach tego roku wolumen wydobycia ropy wyniósł 462 tysiące ton. PGNiG poinformowało również, że w drugim kwartale sprzedało 243 tysiące ton ropy naftowej wobec 207 tysięcy kwartał wcześniej. Wyniki finansowe za drugi kwartał spółka opublikuje 14 sierpnia.