Prezes Urzędu Regulacji Energetyki w decyzji z 16 września wydłużył na wniosek PGNiG obowiązywanie obecnej taryfy na sprzedaż gazu do końca 2013 roku.

"Z uwagi na przedłużające się negocjacje w sprawie nowej taryfy spółka zawnioskowała o przedłużenie do końca roku obecnie obowiązującej, by zachować prawne możliwości wprowadzenia do niej ewentualnych zmian, które mogą okazać się niezbędne w związku z trwającym procesem liberalizacji. W lipcu br. PGNiG SA złożyło wniosek o nową taryfę, która miałaby wejść w życie 1 października br. (termin obowiązywania obecnej taryfy wygasał 30 września br.)" - podało PGNiG w komunikacie.

"Przedłużenie do końca roku uważamy za wystarczający okres, który powinien pozwolić spółce na zakończenie procesu negocjacji nowej taryfy. Chcemy przypomnieć, że przyszła taryfa musi uwzględniać zmienione zasady rozliczeń wynikające z nowego rozporządzenia taryfowego" - dodano.

PGNiG wnioskowało również o zmianę obecnie obowiązującej taryfy w celu dostosowania jej treści do postanowień zmienionej Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Przesyłowej operatora przesyłowego, które wejdą w życie 1 października br.

"Negocjacje dotyczące nowej taryfy trwają niezależnie od wniosku o zmianę obecnie obowiązującej taryfy i o przedłużenie okresu jej obowiązywania" - napisano w komunikacie.