Exalo Drilling, spółka zależna od Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa specjalizująca się w świadczeniu usług wiertniczych i serwisowych wykona odwiert o głębokości 6 km w Kazachstanie. Zleceniodawcą jest firma Sequa Petroleum zarejestrowana w Holandii, a mająca swoją centralę w Londynie. Wartość kontraktu wynosi 10 mln dol., czyli ponad 30 mln zł. Jego wartość może wzrosnąć, gdyż umowa zawiera opcję rozszerzenia zlecenia o dwa dodatkowe odwierty.

Prace związane z wykonaniem pierwszego otworu dla Sequa Petroleum rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu i mają potrwać do października. - Rozpoczęcie współpracy z Sequa Petroleum to owoc dotychczasowych osiągnięć spółki na rynkach międzynarodowych, bogatych kompetencji oraz profesjonalizmu naszego zespołu - twierdzi Piotr Truszkowski, prezes Exalo Drilling.

Dodaje, że ostatni rok był dla spółki okresem trudnej i wytężonej pracy związanej z konsolidacją pięciu firm, które połączono w jeden podmiot. Chodzi o PNiG Kraków, PNiG Jasło, PNiG Nafta, PN „Diament" oraz ZRG Krosno.

- Mimo szeregu dodatkowych obowiązków, bez zakłóceń utrzymaliśmy ciągłość działalności. Co więcej, rozwijamy się i zdobywamy nowych klientów - zapewnia Piotr Truszkowski.