::"Dziennik Gazeta Prawna": Orlen szykuje kolejne przejęcia firm za oceanem. Surowce Po przeprowadzonym w ubiegłym roku przejęciu kanadyjskiej firmy naftowej TriOil grupa Orlen analizuje możliwości zakupu kolejnych zagranicznych projektów poszukiwawczo-wydobywczych. – Przyglądamy się nawet 80–100 takim projektom rocznie, choć szczegółowo analizujemy maksymalnie do pięciu wybranych – deklaruje w rozmowie z DGP Wiesław Prugar, prezes spółki Orlen Upstream.

:: "Dziennik Gazeta Prawna": Kleiber: Do gazu z łupków daleka droga, ale są nadzieje na sukces. O gazie z łupków napisano już u nas chyba wszystko. Czas na próbę podsumowania naszej aktualnej wiedzy na ten temat. Takiego zadania podjął się zespół najwybitniejszych ekspertów związanych z Polską Akademią Nauk, składający się ze specjalistów z zakresu geologii, energetyki, ochrony środowiska, górnictwa, gospodarki surowcami mineralnymi i ekonomii.

::"Puls Biznesu": Paliwo Gazpromu napędza PKS Olsztyn. Sprywatyzowany przewoźnik chce w tym roku wyjść na plus, a postawił na nietypowe rozwiązania. (wydanie płatne).