::"Puls Biznesu": Wyścig z czasem o CO2. Jeśli do połowy kwietnia firmy nie dostaną przysługujących im darmowych uprawnień do emisji dwutlenku węgla, będą musiały same je kupić. Może je to kosztować ponad 1,5 mld zł, ostrzega Konfederacja Lewiatan. Firmy oczekują rządowego rozporządzenia przydzielającego darmowe uprawnienia. Lewiatan zaapelował do rządu o zastosowanie w tym przypadku nadzwyczajnej ścieżki legislacyjnej.

::"Gazeta Wyborcza": W USA naciskają na eksport gazu do Europy, w Polsce straszą gazem z USA. We wtorek amerykańscy parlamentarzyści wzmogli naciski na prezydenta Baracka Obamę, by ułatwił eksport gazu do Europy. W tym samym czasie u nas nagłośniono opinię, że "gaz z USA może się okazać dla Europy droższy niż rosyjski".

::"Gazeta Wyborcza": Rosjanie zapłacą wyższe rachunki za gaz. Od lipca gaz dla gospodarstw domowych w Rosji zdrożeje o 4,2 proc. - zdecydowała rosyjska Federalna Służba ds. Taryf.

::"Dziennik Gazeta Prawna": Krymskie kłopoty ukraińskiej branży energetycznej. Rosjanie mnożą żądania finansowe. Kijów szuka więc możliwości zakupu gazu od Zachodu Utrata Krymu i konflikt z Moskwą... (wydanie płatne)

::"Dziennik Gazeta Prawna": Unijny klimat dla reindustrializacji. Europa kształtuje swoją politykę energetyczno-klimatyczną, abstrahując od rozwoju technologii, i traci swoją konkurencyjność gospodarczą... (wydanie płatne)