Pionkowski jest absolwentem Politechniki Gdańskiej oraz doktorem nauk ekonomicznych. Ostatnio związany był z PSE, ale wcześniej był wieloletnim menedżerem Energi, gdzie w latach 2010-2012 pełnił funkcję prezesa Elektrowni Ostrołęka, a w latach 2007-2008 był w zarządzie gdańskiej spółki.

Kubacki jest wiceprezesem Energa-Operator od czerwca 2013 r. Od ponad 30 lat związany z branżą energetyczną. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy na stanowiskach kierowniczych m. in. w Północnym Okręgu Energetycznym Zakładzie Energetycznym Słupsk, Zakładzie Energetycznym Słupsk (gdzie był prezesem).

Paulina Kocenko-Merks jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, dotychczas zajmowała stanowisko dyrektora finansowego w Energa Serwis, wcześniej pracowała w Elektrowni Ostrołęka oraz Energa Elektrownie Ostrołęka, a także w Ernst & Young Audit.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu doszło do zmian w zarządzie grupy. Fotel prezesa Energi objął Andrzej Tersa. Ze stanowiskiem pożegnał się natomiast Mirosław Bieliński.