Reklama

Rynek energii w 2040 r.

W ciągu najbliższych 25 lat boom na odnawialne źródła zaowocuje inwestycjami w elektrownie wiatrowe i panele solarne wartymi biliony dolarów – prognozują eksperci agencji Bloomberg.

Publikacja: 24.06.2015 13:48

Rynek energii w 2040 r.

Foto: Bloomberg

Analitycy Bloomberg New Energy Finance (BNEF) zakładają, że jednym z kluczowych elementów tej transformacji, będzie spadek cen paneli słonecznych. Do 2026 roku solarny rynek energii będzie mógł konkurować z innymi źródłami mocy. Koszt instalacji spadnie niemal o połowę, podczas gdy cena paliw kopalnych będzie rosnąć.

Zdaniem ekspertów, w ciągu 25 lat energia słoneczna stanie się na tyle tania, że budowa nowych elektrowni emitujących CO2, przestanie być opłacalna. Twierdzą również, że w tym okresie infrastruktura solarna zacznie wymieniać niektóre systemy gazowe oraz te polegające na węglu.

Pozostało jeszcze 80% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Energetyka
Premier powołał na stanowisko nową prezes Urzędu Regulacji Energetyki
Energetyka
Nowy sojusz energetyczny w rządzie? Apel o zwiększenie kompetencji resortu energii
Energetyka
Bloki gazowe i magazyny energii gwarancją stabilności systemu
Energetyka
Ile będą kosztować osłony chroniące przed podwyżkami cen ciepła? Minister podaje szacunki
Energetyka
Nowoczesna energetyka potrzebuje inteligentnych sieci dystrybucyjnych
Reklama
Reklama