Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało długoterminową umowę na dostawy gazu ziemnego dla największego producenta stali w naszym kraju, czyli grupy ArcelorMittal Poland. Kontrakt obowiązuje od początku tego roku do 1 stycznia 2020 r. Zawarto w nim też opcję przedłużenia umowy do 1 stycznia 2023 r.

PGNiG podaje, że wolumen dostaw w okresie trzech lat może wynieść łącznie około 1,6 mld m sześc. Z kolei wartość umowy szacowana jest dziś na około 1,4 mld zł. Umowa umożliwia ArcelorMittal Poland elastyczne zakupy błękitnego paliwa na zasadach rynkowych w cenach powiązanych z indeksami giełdowymi.

Maciej Woźniak, wiceprezes PGNiG, po podpisaniu nowej umowy z ArcelorMittal Poland spodziewamy się dalszego rozszerzenia współpracy. Z kolei Geert Verbeeck, dyrektor generalny i wiceprezes ArcelorMittal Poland uważa, że podpisanie umowy zapewni koncernowi konkurencyjne warunki na dostawy gazu na najbliższe lata. - Traktujemy to również jako istotny element rozszerzenia współpracy pomiędzy naszymi firmami w zakresie realizacji projektów korzystnych dla obydwu stron - powiedział Verbeeck.

W komunikacie prasowym dodano, że kontrakty indywidualne w ramach umowy ramowej podpisane przez ArcelorMittal Poland i ArcelorMittal Warszawa umożliwiają realizację dodatkowych wolumenów dostaw gazu w przyszłości.