Gazprom chce renegocjować cenę w kontrakcie jamalskim

Rosjanie wystąpili do PGNiG z wnioskiem o zmianę warunków dostaw gazu do Polski. To może być element przygotowań do nowego arbitrażu.

Aktualizacja: 11.12.2017 21:08 Publikacja: 11.12.2017 21:00

Gazprom chce renegocjować cenę w kontrakcie jamalskim

Foto: Bloomberg

Gazprom i Gazprom Export wystąpiły do Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa z wnioskiem o renegocjację ceny za gaz ziemny, który dostarczają do naszego kraju w ramach kontraktu jamalskiego. Jakich konkretnie zmian domagają się Rosjanie, nie podano. – W ocenie spółki wniosek renegocjacyjny Gazpromu jest niezasadny oraz nie spełnia wymogów formalnych opisanych w kontrakcie jamalskim, a w rezultacie jest bezskuteczny – podało PGNiG w komunikacie giełdowym. Żadnych dodatkowych informacji w tej sprawie spółka nie udzieliła.

Odbierz 20 zł zniżki - wybierz Płatności Powtarzalne

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne. Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu
Energetyka
Rozmowy ZE PAK z bankami z szansą na finał. Nadzieje inwestorów rosną
Energetyka
Rządowe wsparcie pomaga spółkom energetycznym
Energetyka
Bezpieczeństwo energetyczne w dobie transformacji. Debata na EKG
Energetyka
Rząd znalazł sposób, aby odratować Rafako. Są inwestorzy
Energetyka
Jak dostać dofinansowanie do fotowoltaiki? W tych programach nabór wniosków trwa