NuScale pozyskuje partnera i finansowanie

Amerykańska spółka NuScale Power zawarła umowę z Sarens USA dotycząca wsparcia przy wdrożeniu przełomowego modułowego reaktora jądrowego (Small Modular Reactor – SMR). Ponadto firma zaangażuje się również finansowo w projekt NuScale.

Sarens USA to światowy lider w usługach wynajmu dźwigów, podnoszeniu ciężkich ładunków i transporcie inżynieryjnym. Firma zapewni dostawy zarówno ciężkich dźwigów na potrzeby budowy elektrowni jądrowej, jak i maszyny potrzebne do transportu elementów z fabryki do pierwszej lokalizacji. Ponadto w ramach umowy Sarens zapewni długoterminowe finansowanie inwestycji NuScale.

Przypomnijmy, że w sierpniu projekt reaktora SMR od NuScale otrzymał od amerykańskiej Komisji Regulacji Nuklearnej (NRC) certyfikat bezpieczeństwa. W opinii NRC innowacyjny projekt NuScale jest optymalny pod względem bezpieczeństwa i niezawodności, a jego modułowa konstrukcja sprawia, że jest szybszy i bardziej ekonomiczny w budowie.

NuScale

– Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Sarens, kolejną wielką globalną firmą, która docenia wartość naszej przełomowej technologii i z zadowoleniem przyjmujemy tę inwestycję – powiedział John Hopkins, prezes NuScale.

– Doświadczenie Sarens w zakresie inżynierii i transportu ciężkich ładunków będzie nieocenione, gdy będziemy pracować nad fazą budowy naszego pierwszego projektu w Idaho i zaczniemy budować naszą rewolucyjną elektrownię. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z nimi w tym ekscytującym przedsięwzięciu mającym na celu komercjalizację pierwszego amerykańskiego SMR – dodał Hopkins.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

ME: Atom lepszy od wiatraków na morzu

Polskie Ministerstwo Energii negocjuje z Brukselą kwestie limitów emisji proponowanych w tzw. pakiecie zimowym. ...

Przez rozwiązania dot. rynku mocy wzrosną rachunki za prąd, ale to konieczne

Nowe rozwiązania dotyczące rynku mocy, proponowane przez resort energetyki, spowodują wzrost rachunków za prąd; ...

Norwegowie widzą u nas inwestycje za 3,6 mld zł

TergoPower planuje budowę pięciu instalacji o mocy do 50 MW każda. Koszt jednej to ...

Złoże Przemyśl zapewni PGNiG więcej gazu

W ciągu pięciu lat koncern chce zwiększyć wydobycie błękitnego paliwa na Podkarpaciu o 28 ...

Solorz-Żak odda ZE PAK w zamian za walory w Enei

Zygmunt Solorz-Żak jest zainteresowany akcjami Enei w zamian za udziały w ZE PAK – ...

Plan dla Śląska to czerwona kartka dla Tamara

JSW przedstawiła projekt zagospodarowania terenu po likwidowanej kopalni Krupiński. To jednoznaczny sygnał dla brytyjskiego ...