Termika wnioskuje o przejęcie kontroli nad PEC

Bloomberg

PGNiG Termika złożyła w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumenta wniosek w sprawie przejęcia 100 proc. akcji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplne w Jastrzębiu-Zdroju.

Spółka w połowie marca złożyła na te aktywa ofertę wiążącą i rozpoczęła negocjacje z Jastrzębską Spółką Węglową w sprawie zakupu.

Wcześniej JSW sygnalizowało, że jest raczej zainteresowane sprzedażą całej Spółki Energetycznej Jastrzębie, a nie tylko samego PEC-u. JSW chciało zakończyć proces sprzedaży aktywów energetycznych przed końcem marca, ale nie zrealizowało tego celu.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Jastrzębiu-Zdroju zajmuje się wytwarzaniem, przesyłem, dystrybucją oraz obrotem ciepłem. Spółka sprzedaje rocznie około 3 mln GJ ciepła, które produkuje w 14 źródłach własnych o łącznej mocy zainstalowanej 257,7 MW oraz kupuje z 12 źródeł zewnętrznych producentów. Do spółki należą sieci ciepłownicze o łącznej długości ok. 260 km.

Mogą Ci się również spodobać

Ekosystem elektromobilności

Przeciętnemu użytkownikowi samochodu elektromobilność kojarzy się z osobowym pojazdem zasilanym prądem, ładowarkami, dobrym przyspieszeniem i licznymi ...

Amerykanie na majówce, pomagają najniższe ceny paliw

Długi weekend i najtańsze od dekady ceny paliw spowodowały, że rekordowa liczba Amerykanów zdecydowała ...

Plan dla Śląska to czerwona kartka dla Tamara

JSW przedstawiła projekt zagospodarowania terenu po likwidowanej kopalni Krupiński. To jednoznaczny sygnał dla brytyjskiego ...

Ile Rosja ukradła gazu Ukrainie?

Po aneksji Krymu Rosjanie zajęli dwie ukraińskie platformy i wydobyli 3,5 mld m3 gazu. ...

Naftowe starcie wagi ciężkiej. Łukoil pozwie Rosneft

Naftowe starcie wagi ciężkiej na rosyjskiej scenie paliwowej. Łukoil idzie do sądu przeciwko Rosneft. ...