Ministerstwo Energii daje więcej czasu firmom

Adobe Stock

Po opisywanym na łamach „Rzeczpospolitej” i innych mediów zamieszaniu wokół składania oświadczeń w sprawie statusu odbiorcy końcowego, Ministerstwo Energii postanowiło przedłużyć termin ich składania. Do tego jednak trzeba będzie znowelizować ustawę.

 

 

Media społecznościowe żyły na początku tego tygodnia kolejkami przed biurami obsługi klienta koncernów energetycznych. To zobowiązani ustawą regulującą poziom ceny prądu w 2019 r. przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządów i instytucji takich jak szpitale pospieszyli z oświadczeniami dotyczącymi statusu odbiorcy końcowego. Takie oświadczenia torowały drogę do korzystania z „zamrożonych” stawek prądu w drugiej połowie br.

 

CZYTAJ TAKŻE: Bałagan z cenami prądu

 

Zapis o konieczności złożenia oświadczenia znalazł się w ustawie, ale nie była to wiedza powszechna. Ani koncerny energetyczne, ani ministerstwo nie przygotowało kampanii informacyjnej, która przypomniałaby zainteresowanym o tym obowiązku. Większość pewnie nie dowiedziałaby się do tej pory, gdyby nie ponaglenia, jakie pojawiły się na Twitterze i zostały podchwycone przez media. Zapewne wciąż są przedsiębiorcy, którzy mogą nie wiedzieć o sprawie – jeśli np. wybrali się na urlop w ostatnich tygodniach.

 

 

CZYTAJ TAKŻE: Tani prąd dla wybranych

 

Resort najwyraźniej zorientował się w sytuacji i zdecydował przedłużyć termin składania oświadczeń. Ostatecznie ma to być 13 sierpnia, a nowelizacja ustawy ma zostać przeprowadzona jeszcze w środę.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lepsze wyniki PAK

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy ZE PAK za dziewięć miesięcy 2016 roku spadły o ...

LNG z USA korzystnie wpłynie na cenę surowca

Dla Polski ewentualny kontrakt z Amerykanami nie tyko pozwoli na zdywersyfikowanie dostaw skroplonego gazu, ...

Rekordowe wydobycie w Lotosie

W I kwartale Lotos zwiększył wydobycie ropy i gazu. Ponad 2,5 mln boe (baryłki ...

Lotos zwiększy wydobycie i marże

Niedawno koncern rozpoczął eksploatację norweskiego złoża Utgard. Wkrótce pełne efekty ekonomiczne będą też widoczne ...

Surowcowa wańka wstańka

Polska nie ma szczęścia do różnicowania dostaw surowców energetycznych. Ilekroć chcemy uniezależnić się od ...

Bogaci w źródła geotermalne

Geotermia może postawić pod znakiem zapytania zasadność budowy elektrowni jądrowej w Polsce. – Polska ...