W  październiku 2023 r. Maciej Stańczuk został odwołany z funkcji prezesa, po tym jak apelował o pomoc m.in. do PFR, który jest jednym akcjonariuszy spółki. Teraz w opinii rady nadzorczej, ostatnie miesiące nie przyniosły istotnego przełomu w kwestii dalszych losów firmy, nie doprowadziły też do znaczących postępów w procesie konwersji zadłużenia spółki na akcje nowej emisji.

- Wierzyciele Rafako zgodę na oddłużenie Rafako, w zamian za akcje, uzależniają niezmiennie od pozyskania inwestora. Rada uznała, że zaproponowane przez nowego prezesa rozwiązanie, zmierzające do pozyskania zagranicznego inwestora jest realne i – pod warunkiem zgodnego stanowiska wszystkich interesariuszy Rafako- stanowi jedyną szansę uratowania spółki — czytamy w komunikacie spółki.

Czytaj więcej

Pożar w Elektrowni Jaworzno. Zapalił się jeden z wentylatorów

Maciej Stańczuk zobowiązał się, że w możliwie najszybszym terminie, uzgodni z potencjalnym inwestorem podpisanie listu intencyjnego, który przedstawi realną strukturę transakcji inwestorskiej oraz pokaże koncepcję zapewnienia spółce płynności finansowej do czasu finalizacji tej transakcji.