Aktualizacja: 04.10.2024 16:40 Publikacja: 21.12.2018 17:57
Foto: energia.rp.pl
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: energia.rp.pl
Choć o tym, że w tym roku będą miały miejsce zmiany w rozliczeniach energii, wiadomo od 2021 roku, nie wszystkie firmy się do nich dostosowały. Energa koryguje błąd i przeprasza swoich klientów.
Spółka Tauron Sprzedaż wprowadziła dla gospodarstw domowych z terenów objętych powodzią obniżone stawki za energię - takie, jakie obowiązywały dwa lata temu.
Większość uczestników polskiego rynku energii opowiada się za utrzymaniem funkcjonowania rynku mocy co najmniej do 2040 r. Jednocześnie zdaniem ankietowanych mechanizm powinien w kolejnych latach w większym stopniu wspierać technologie niskoemisyjne oraz elastyczność systemu – mówi Rafał Gawin, prezes Urzędu Regulacji Energetyki.
Od początku przyszłego roku na rachunek gospodarstw domowych wróci opłata mocowa, która dla przeciętnego odbiorcy w gospodarstwie domowym wyniesie 11,44 zł netto miesięcznie. Będzie to wzrost rok do roku o 80 gr.
Wysokie ceny energii skłaniają do większej kontroli zużywanego w naszych domach prądu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego, który sprzęt generuje największe koszty. Najlepiej sprawdzić to jeszcze przed zakupem. Jedno z używanych na co dzień urządzeń pochłania szczególnie dużo prądu.
W projekcie budżetu na 2025 r. zabezpieczono 2 mld zł na mrożenie cen energii, ale ostatecznie kwota może być istotnie większa - powiedział na konferencji prasowej minister finansów Andrzej Domański.
Firmy przemysłowe wskazują, że wysokie na tle Europy ceny energii oraz duży udział śladu węglowego to duży problem dla ich działalności, a ich klienci coraz częściej pytają o emisyjność produktów. Radzą sobie na różne sposoby.
Na Towarowej Giełdzie Energii coraz częściej obserwowane są ujemne ceny. W sierpniu odnotowano kolejne rekordy. Spółki energetyczne z trudem dostosowują się do zmian, a operator zaleca większą elastyczność.
W lipcu w sklepach najczęściej kupowane produkty zdrożały średnio 3,9 proc. po 3,1-proc. skoku w czerwcu. Nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała się zmienić – za codzienne zakupy trzeba będzie płacić coraz więcej.
Pierwsze wnioski o bon energetyczny już zostały złożone w urzędach miast czy gmin. Mieszkańcy o niskich dochodach mają na to czas do końca września.
Od 1 sierpnia do 30 września 2024 r. można składać wnioski o bon energetyczny - jednorazowe świadczenie pieniężne dla gospodarstw domowych o niższych dochodach na energię elektryczną.
Mrożenie cen i mechanizmy indeksacyjne mające złagodzić skutki nadmiernej inflacji tylko wydłużają z nią walkę. I zwiększają ponoszony przez społeczeństwo koszt powrotu do normalności.
Działania osłonowe w latach kryzysu energetycznego słono kosztowały firmy energetyczne. A pośrednio nas wszystkich, bowiem część środków pochodziła z budżetu.
Rewitalizację budynku w sercu Warszawy zakończyła właśnie firma Zeitgeist Asset Management.
Należąca do popularnego kantoru internetowego Cinkciarz.pl platforma Conotoxia ma coraz większe kłopoty. Prokuratura na wniosek Komisji Nadzoru Finansowego wszczęła śledztwo w sprawie spółki.
Podwyższenie zasiłku pogrzebowego było jedną z obietnic Koalicji Obywatelskiej na pierwsze 100 dni rządów. Obecnie temat jest kością niezgody między resortem finansów i rodziny. Kiedy można spodziewać się podwyżki? Minister wskazał konkretny termin.
Opublikowano pierwszy zwiastun nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego. W „Dom dobry sen zły” reżyser ponownie ma poruszyć ważny społecznie, a zarazem kontrowersyjny temat.
Przygotowania do kampanii prezydenckiej, sytuacja w Lewicy i historia Pauliny Matysiak, Polska po powodzi i awantura o alkotubki - to najważniejsze tematy kolejnego odcinka podcastu "Polityczne Michałki".
Zainspirowana hipopotamem karłowatym z Tajlandii cyfrowa waluta Moo Deng generuje krociowe zyski. Twórcy kryptowalut sięgają także po inne zwierzęta. W modzie są też nazwiska polityków.
Thalia Besson, córka słynnego reżysera Luca Bessona i producentki Virginie Besson-Silla, stała się ostatnio rozpoznawalna dzięki pojawieniu się w serialu „Emily w Paryżu”. Jej postać wzbudziła kontrowersje, ponieważ próbuje stanąć między główną bohaterką i jej ukochanym.
W Poznaniu ruszyły dzisiaj trzy imprezy targowe związane z turystyką - Tour Salon, Caravaning Salon i Yacht Salon.
Krajowa Sieć Onkologiczna (KSO) ma wystartować 1 kwietnia 2025 r. Resort zdrowia przygotowuje poprawki legislacyjne, które mają udrożnić ścieżkę pacjenta i umożliwić pełną współpracę szpitali na różnych poziomach sieci.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 3 na 4 października doszło do ataku dronów na północ i południe Ukrainy oraz do zrzucenia bomb na obwody charkowski, zaporoski i doniecki.
Widzimy rosnącą popularność zielonych obligacji jako instrumentu służącego finansowaniu inwestycji proekologicznych – mówi Krzysztof Dresler, wiceprezes PKO Banku Polskiego. – Ten rynek będzie się rozwijał, widzimy rosnące zainteresowanie klientów zielonymi inwestycjami.
Gdyby alkotubki były systemami AI, ewidentnie ich sprzedaż byłaby zakazana.
Dom mody Lanvin nie jest już jedyną francuską marką luksusową pod kontrolą chińskich firm. Miliarder z Hongkongu przywrócił do życia znanego przez kilkoma dekadami francuskiego producenta luksusowych toreb i walizek, który w przeszłości rywalizował między innymi z firmą Louis Vuitton.
Wzrost liczby miejsc pracy w USA przyspieszył znacznie bardziej, niż oczekiwano w zeszłym miesiącu, co stanowi dalsze potwierdzenie ciągłej stabilności rynku pracy.
Sześciomilionowy pasażer spodziewany jest w pierwszej połowie grudnia. Prognoza na cały 2024 rok zakłada obsłużenie ponad 6,2 milionów podróżnych, co będzie najlepszym wynikiem w historii Katowice Airport.
Japończycy zbudowali pod Tokio obiekt, który zyskał miano „podziemnej katedry”. To zbiorniki retencyjne zdolne pomieścić ogromne ilości wody. Japończycy mieli okazję je przetestować przy okazji tegorocznych ulew.
W wyniku katastrofy myśliwca F-18, do której doszło w piątek, zginął pilot hiszpańskich sił powietrznych – informują lokalne media. To nie pierwszy raz, kiedy w kraju rozbija się maszyna tego typu.
Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu uznał, że dane osobowe z telefonu komórkowego mogą być przekazane organom ścigania nie tylko w sprawach o „poważne przestępstwa”. Wymaga to jednak zgody sądu, a zakres dostępu jest ograniczony zasadą proporcjonalności.
- Prokuratura zrobiła przedstawienie - powiedział mec. Jacek Dubois, obrońca zatrzymanego w czwartek w Lublinie przez CBA Janusza Palikota. Mecenas podkreślił, że celem zatrzymania było upokorzenie jego klienta. Były polityk, któremu postawiono zarzuty oszustwa, nie przyznaje się do winy.
Robotyzacja na polach bitew wkracza na mocno futurystyczny poziom. Do walki z bezzałogowcami amerykańska armia chce wysłać robopsy uzbrojone w karabiny. Takie nowatorskie maszyny mają być już używane na Bliskim Wschodzie.
Twórcy firm w naszej części Europy często mają silną osobowość, co jest wynikiem trudnych warunków, w których zaczynali działalność. Wielu z nich ma przekonanie, że tylko oni dysponują doświadczeniem, by poradzić sobie z wyzwaniami – mówi doktor Adrianna Lewandowska prezeska Instytutu Biznesu Rodzinnego, ekspertka z zakresu sukcesji rodzinnych, doradczyni ds. strategii właścicielskiej i sukcesji.
Najwyżej rozstawiona Aryna Sabalenka uległa w ćwierćfinale WTA 1000 China Open Karolinie Muchovej 6:7 (5), 6:2, 6:4. Ten wynik ma ogromne znaczenie dla czołówki światowego rankingu.
Urzędnicy ONZ alarmują, że blisko 900 tymczasowych ośrodków dla uchodźców wewnętrznych w Libanie zapełniło się i wiele osób, które uciekają przed izraelskimi atakami, musi spać na ulicach lub w parkach.
W jakiej kondycji jest rynek fuzji i przejęć w Polsce? Jakie branże cieszą się szczególnym zainteresowanie i jak rysuje się przyszłość? Przemysław Tychmanowicz rozmawiał o tym w programie Rzecz o Biznesie z Karolem Sową, partnerem zarządzającym w kancelarii White Owl.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas