Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 08.09.2025 02:25 Publikacja: 14.10.2022 18:55
Arabia Saudyjska
Foto: Bloomberg
Rosatom wkrótce złoży dokumenty w przetargu na budowę pierwszej elektrowni jądrowej w Arabii Saudyjskiej, informuje agencja RIA Nowosti. Rosja chce nie tylko wygrać przetarg na siłownię, ale też sprzedać Saudyjczykom inne „pokojowe” technologie jądrowe.
Od października 2017 roku Rosatom uczestniczy w „dialogu konkurencyjnym” na temat budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Arabii Saudyjskiej. Chodziło o to, jaką moc i technologię chce uzyskać Rijad. Nie wykluczono możliwości budowy elektrowni jądrowej małej lub średniej mocy. Elektrownia może powstać na lądzie, ale też może to być siłownia pływająca.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
ZKS Ferrum oraz Mostostal Kielce to kolejne firmy z grona wybranych przez Westinghouse Electric Company do przyg...
Globalny popyt na energię elektryczną rośnie i będzie rósł dwa razy szybciej niż zapotrzebowanie na energię jako...
Wspólnicy ustalili nową treść umowy spółki OSGE. Podmiot ten otrzymał też pełny dostęp do amerykańskiej technolo...
Orlen i Synthos zawarły porozumienie dotyczące funkcjonowania spółki Orlen Synthos Green Energy (OSGE). Spółki u...
Procesy zakupowe dla kluczowych urządzeń pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce już trwają, a jedno z postępowań...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas