Sarens USA to światowy lider w usługach wynajmu dźwigów, podnoszeniu ciężkich ładunków i transporcie inżynieryjnym. Firma zapewni dostawy zarówno ciężkich dźwigów na potrzeby budowy elektrowni jądrowej, jak i maszyny potrzebne do transportu elementów z fabryki do pierwszej lokalizacji. Ponadto w ramach umowy Sarens zapewni długoterminowe finansowanie inwestycji NuScale.

Przypomnijmy, że w sierpniu projekt reaktora SMR od NuScale otrzymał od amerykańskiej Komisji Regulacji Nuklearnej (NRC) certyfikat bezpieczeństwa. W opinii NRC innowacyjny projekt NuScale jest optymalny pod względem bezpieczeństwa i niezawodności, a jego modułowa konstrukcja sprawia, że jest szybszy i bardziej ekonomiczny w budowie.

""

NuScale

energia.rp.pl

– Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Sarens, kolejną wielką globalną firmą, która docenia wartość naszej przełomowej technologii i z zadowoleniem przyjmujemy tę inwestycję – powiedział John Hopkins, prezes NuScale.

– Doświadczenie Sarens w zakresie inżynierii i transportu ciężkich ładunków będzie nieocenione, gdy będziemy pracować nad fazą budowy naszego pierwszego projektu w Idaho i zaczniemy budować naszą rewolucyjną elektrownię. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z nimi w tym ekscytującym przedsięwzięciu mającym na celu komercjalizację pierwszego amerykańskiego SMR – dodał Hopkins.